Bystrčník » Zveřejňování vyvolává závist, říká starosta Beneš

Sdílet
Zveřejňování vyvolává závist, říká starosta Beneš

Bystrčník 7. 9. 2010 v 15.59 Témata: , , , ,

Pan Ladislav Matulík poslal Bystrčníku ke zveřejnění svou korespondenci se Svatoplukem Benešem, nynějším starostou Bystrce (ODS). Maily publikujeme bez úprav.

Vážená redakce Bystrckých novin.

Je jistě chvályhodné, že ze všech stránek Bystrckých novin je vyzdvižena činnost bystrckých radních, zejména pana starosty Beneše a paní místodržitelky Kovářové Elišky. Jenom mi je záhadou, proč nejsou v BN zveřejňovány připomínky a názory bystrckých občanů, které jsou s činností radních v opozici, když na jiných městských částech se takto děje. Proč nemohou být např. zveřejněny všechny odměny a příjmy těchto radních za rok 2009?

Nebo je to tajné a lidem po názorech opozice a po příjmech zastupitelů obce bystrcké nic není? Proč  si tedy Bystrcké  noviny  platíme z našich daní. Nebo se snad mýlím?

Přeji pěkný den.

Ing. Ladislav Matulík
Štouračova 910/15,  635 00 Brno
3. září 2010

Pane Matulíku!

I když je zpráva určená RR BN, dovolím si podat krátkou informaci.

Bystrcké noviny jsou určeny pro podávání zpráva o činnosti obecních orgánů, aby byl naplněna tato část obecného zřízení.

Pod určitým nátlakem rada městské části zřídila Okénko zastupitelů, kde lze vyjadřovat Stanoviska politických klubů. nejedná se tedy o podávání zpráv o veřejné správě.

Odměny trvale uvolněných zastupitelů, tedy starosty a případně místostarostů, jsou dány nařízením vlády a odvíjí se od velikosti obce. Odměny nejsou odvislé od množství vykonaného. Odměny jsou bezpochyby větší než je průměrný plat.

Možná by vás uspokojila menší výše odměn. Měly by vás především uspokojit nebo neuspokojit výsledky v Bystrci. To můžete vyjádřit ve volbách.

Mimoto zveřejňování odměn vyvolává závist: Chcete vyvolávat závist?

Svatopluk Beneš, člen redakční rady BN.
6. září 2010

Odměny bystrckých zastupitelů za rok 2009 najde závistivý zájemce v článku Ing. Milan Kuchař stále v akci.

Související

Miroslav Klimeš: Názory občanů do Bystrckých novin patří
Naše cenzurované Bystrcké noviny

Jeden komentář k příspěvku „Zveřejňování vyvolává závist, říká starosta Beneš”

  1. Snorlax říká:

    Jak si tak čtu odpověď pana starosty Beneše, zdá se mi, že umí nejen dobře veslovat, ale on je i vtipný. Zda byl humor pana starosty úmyslný, to si netroufnu dovodit.
    Zdá se, že mezi starosty nefunguje úplně perfektní spolupráce a výměna zkušeností. Líšeňský starosta Janštin by určitě ocenil univerzální odpověď na libovolnou hnusnou otázku opozice: „Zveřejňování vyvolává závist.“ Perfektní, nápadité, neotřelé.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?