Bystrčník » Zoo letos na dotaci nedosáhne, Brno jí na nový vstup 200 milionů nedá

Sdílet
Zoo letos na dotaci nedosáhne, Brno jí na nový vstup 200 milionů nedá

Bystrčník 25. 4. 2011 v 03.16 Témata: , , , , , , , , , , , , ,

Na nový vstup se třemi stovkami parkovacích míst a mořským akváriem pro žraloka za dvě stě milionů si brněnská zoo ještě počká. Námitky obyvatel Kníniček zdržely schválení studie vlivu na životní prostředí, a zoo tak nestíhá požádat o dotaci z Unie. Bez té se ale město do stavby nepustí.

Vizualizace nového vstupního areálu brněnské zoo

Vizualizace nového vstupního areálu brněnské zoo | foto: Arch.Design

Pro vedení zahrady je přitom nový vstup prioritou. „Bez pořádného parkoviště sem autobusy turistů vozit nemůžeme,“ vysvětlil ředitel brněnské zoologické zahrady Martin Hovorka. S vybudováním nové brány a parkoviště na straně u Kníniček přitom počítá zoo už od roku 2006.

Prvním krokem je získání studie vlivu stavby na životní prostředí (EIA), bez kterého nelze usilovat o územní rozhodnutí ani evropské dotace. A právě tady se projekt zadrhl. Zahrada sice už studii odevzdala k posouzení, ale kraj ji v březnu vrátil zpátky k doplnění.

Vyhověl tak námitkám Kníniček a některých občanských sdružení. „S tou stavbou nesouhlasíme. Plocha, kde má stát parkoviště, je vklíněna mezi rodinné domy a obáváme se nepříznivých vlivů, které by tolik nahuštěných aut mělo,“ popsal starosta Kníniček Martin Žák (TOP 09).

(…)

Celý článek si přečtěte na brno.idnes.cz

Související

Vstupní areál ZOO narazil na kraji
Vstupní areál ZOO prošel posouzením vlivů na životní prostředí
Ředitel ZOO Hovorka – boj na všech frontách
Ředitel Zoo Hovorka: Vstupní areál torpéduje malá skupina lidí. Jako R43
Nový vstup do ZOO: Proti jsou Kníničky zdravé i obyčejné
Jak bude vypadat vstupní areál ZOO?
Říjen 2009: Nechceme obří parkoviště v Kníničkách
Projekt nového vstupu do ZOO pokračuje
Parkoviště praská ve švech, Kníničky se zlobí

Jeden komentář k příspěvku „Zoo letos na dotaci nedosáhne, Brno jí na nový vstup 200 milionů nedá”

  1. Pavel Reich říká:

    Zrovna na velikonoční pondělí jsem byl s rodinou v ZOO Lešná (alias Zlín). Lidí mnoho, parkoviště plná, ale kdo chtěl vždy nějak zaparkoval. Autobus jsem tam neviděl ani jeden, jen osobní auta. Tato zoo s roční návštěvností přes půl milionu osob je perfektní a vždy si raději zajedu tam, než se šplhat do brněnského kopce, i kdyby rozhazovačný ředitel Hovorka přesvědčil představitele města k sebehloupějším investicím popsaným výše.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?