Sdílet
Znovu a slušně. Žít Brno jde do voleb se Slušnými lidmi

Bystrčník 1. 4. 2018 v 18.24 Témata: , , , , ,

Brno, 1. dubna 2018 * Znovu a slušně. Tak má znít volební slogan nové koalice hnutí Žít Brno a Slušní lidé, s nímž chce oslovit brněnské voliče v podzimních komunálních volbách. Koaliční spojení, pro řadu znalců městské politiky dosti překvapivé, dnes oznámili zástupci obou hnutí Zdeněk Gauny Pernica a Hana Kašpaříková.

„Matěj Hollan odešel do historie. Energie lidí, kteří chtěli věřit v lepší město, však zůstává,“ komentoval dohodu obou subjektů Zdeněk Pernica, sportovec a aktivista. „Žít Brno chce každý, komu jde o budoucnost Brna. Chceme stále žít naše město, znovu a tentokrát slušně.“

V minulosti se oba politické subjekty spíše navzájem kritizovaly a napadaly. Situace se však změnila, když Matěj Hollan, bývalá tvář hnutí Žít Brno, ohlásil pod tlakem odchod z politiky a z pozice v hnutí rezignoval. Jeho bývalí spolustraníci možnost spolupracovat ve volbách s dalším subjektem uvítali; slibují si, že nový styl napraví u voličů špatnou pověst, kterou hnutí získalo pravidelnými skandály a aférami nyní již také bývalého náměstka pro dopravu Hollana.

„Za minulostí jsme zavřeli dveře. Díváme se už jen dopředu,“ potvrdila změnu kurzu Hana Kašpaříková, brněnská zastupitelka a členka Žít Brno.

„Naším volebním programem je rozvoj. Chceme odstranit všechny překážky, které brání rozvoji města, především v oblasti výstavby. V kampani představíme prorůstový, expanzivní plán, který výrazně změní tvář Brna. I když detaily zveřejníme až za několik týdnů, můžu už teď voličům slíbit, že půjde o projekt hodný Brna a jedenadvacátého století,“ slíbil Brňanům Viktor Lošťák, zastupitel městské části Brno-Bystrc. Spolu s Pernicou, Kašpaříkovou a Lošťákem budou koalici ve volbách reprezentovat také dlouholetý starosta Starého Lískovce Vladan Krásný i další osobnosti.

„Vždycky jsem chtěl žít Brno a obyvatelé mé městské části to vědí. Jen jsem ho nechtěl žít s některými lidmi a některými názory. Teď cítím, že se tu rodí něco, co je konečně schopno městem pohnout,“ komentoval svou účast v politickém projektu starosta Krásný a dodal, že pro kampaň složí volební hymnu.

„Sázka na změnu a nový vítr je zajímavá,“ uvažuje nad projektem brněnský politolog Zdeněk Zbořil. „Obrozené hnutí s novými tvářemi a novým programem může řadu voličů zaujmout. Je však otevřenou otázkou, zda oba subjekty opravdu překonaly názorové rozpory a budou schopny spolu dlouhodobě kooperovat.“

Žít Brno. Znovu a slušně
Tisková zpráva volební koalice 

2 komentáře k příspěvku „Znovu a slušně. Žít Brno jde do voleb se Slušnými lidmi”

  1. Aleš Procházka říká:

    http://antifa.cz/content/jkg-2017-brnenska-ods-si-podava-ruku-s-neonacisty-fotbalovymi-chuligany
    Opravdu tito lidé budou v brněnské politice?

  2. Ferda Mravenec říká:

    Pane Procházko, to je legrace, že odkazujete na Antifu, ta totiž dává nálepku neonacistů všem a přitom je sama extremistická.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?