Sdílet
Základní školy v Bystrci budou mít větší kapacitu díky přístavbě na Vejrostově

Bystrčník 27. 1. 2016 v 10.10 Témata: , , , , , ,

Brno, 26. ledna 2016 • Tisková zpráva magistrátu města Brna • Jakmile městská část Bystrc připraví projektovou dokumentaci pro přístavbu základní školy Vejrostova, zařadí město Brno tento projekt mezi důležité projekty podpořené prostřednictvím nástroje ITI z evropských dotací.

Částka potřebná k financování těchto projektů je již pro Brno vyjednána dopředu, žádost bude možné podat od letošního srpna. Stavba nových školních tříd tak může bezprostředně navázat na přípravu projektové dokumentace a potřebných povolení.

Tato dohoda vyplynula z posledních několika jednání mezi Magistrátem města Brna a městskou částí Bystrc. Kapacity základních škol jsou zde sice ještě dostačující, vzhledem k populační křivce a rozvoji této lokality však bude v dalších letech v tamních základních školách potřeba více míst. Řešením bude právě přístavba 6 tříd základní školy Vejrostova a potřebného zázemí.

„Každá městská část má možnost plánovat 6 let dopředu podle demografické křivky a stavební činnosti potřebné rozšiřování školských zařízení. Bystrc v tuto chvíli vybírá zhotovitele projektové dokumentace. V okamžiku, kdy bude městská část na základě této projektové dokumentace znát cenu výstavby, je město Brno připraveno na tomto projektu spolupracovat a pomoci při administraci žádosti o dotace,“ uvedla první náměstkyně primátora Klára Liptáková.

V Bystrci jsou nyní tři základní školy: ZŠ Heyrovského, Laštůvkova a Vejrostova. V současné době mají bystrcké školy 74 tříd, v roce 2017/18 bude potřeba 77 tříd, v roce 2018/19 80 tříd a v roce 2019/20 81 tříd.

Potřebnou kapacitu nejprve doplní přestavba nebytových prostor v ZŠ Laštůvkova. V dalších letech je ale jediným řešením právě přístavba ZŠ Vejrostova.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
e-mail: tis@brno.cz

Související

Tomáš Kratochvíl: Mohu jen věřit, že nejde o politickou hru
Starosta Tomáš Kratochvíl: Gymnázium rušit nechceme
Příliš mnoho dětí. Hrozí směny nebo zrušení gymnázia?

Zanechte komentář

3 + 3 = ?