Bystrčník » Záchody radnici zajímají

Sdílet
Záchody radnici zajímají

Bystrčník 14. 12. 2011 v 10.19 Témata: , , , , , , , , ,

Problémy se záchody na základní škole Heyrovského 32 bystrckou radnici zajímají. Starosta Vladimír Vetchý (ČSSD) se kvůli toaletám v lednu sejde s členy Klubu rodičů.

Na záchody si stěžují děti i zaměstnanci školy. Zařízení je prý staré, zchátralé, neustále se ucpává a vyžaduje trvale opravy. Jeden z rodičů přirovnal toalety ve škole k záchodkům na Hlavním nádraží před mnoha lety. Toalety údajně škola provozuje jen na základě výjimky krajské hygienické stanice, ta však má vypršet koncem roku 2012.

Městská část, zřizovatel školy, letos dokončila opravu pláště budovy a zateplení, v minulém roce opravila další investicí školní hřiště. Nyní prohlašuje, že na další opravy nemá peníze, a že škola bude muset počkat. Záchody jsou však v neutěšeném stavu již několik let. Na jejich rekonstrukci existuje i projekt, podle kterého by oprava záchodů stála asi 2,5 milionu korun.

„Ve skutečnosti by to bylo o něco méně, kdyby se začalo nyní,“ řekla členka Klubu rodičů Hana Jindrová, „Opravy je také možné rozdělit do etap. Ve výběrovém řízení by se cenu určitě podařilo snížit, také všeobecná krize, ve stavebnictví obzvlášť, bude hrát roli.“

Klub rodičů, občanské sdružení, které při škole pracuje, chce situaci řešit. Jeho prostředky jsou však omezené. Roční rozpočet Klubu se pohybuje kolem padesáti tisíc korun, z toho ale větší část prostředků má pevně určený účel.

„Zkusíme oslovit sponzory, jestli by škole některé věci nedali levněji,“ uvažuje Hana Jindrová, zároveň však poznamenává, že si od toho příliš neslibuje. Mezi rodiči také panuje přesvědčení, že o funkčnost základní infrastruktury školy by se měla postarat radnice.

Starosta Vladimír Vetchý se s rodiči sejde v lednu.

„Cílem setkání je získat další informace o situaci a možnostech,“ uvedla Hana Jindrová. Klub rodičů v lednu také dokončí dotazníkový průzkum; pak se jeho členové dohodnou na dalším.

-vl-

Související

Navrch huj, vespod fuj. Základní škola Heyrovského v Bystrci má potíže se záchody
Stránky Klubu rodičů a přátel

Zanechte komentář

3 + 3 = ?