Sdílet
Vysvětlení: Škola je v sexu nevinně

Bystrčník 29. 5. 2015 v 07.25 Témata: , , , , , , , , , , , ,

Vážení čtenáři Bystrčníku,

jak už se tak čas od času stává, musí se vydavatel webového magazínu svým čtenářům ne-li přímo omluvit, pak alespoň poskytnout vysvětlení. Tentokrát budu vysvětlovat sexistický inzerát na uklízečku.

Není pravdou, že by snad základní škola na Heyrovského ulici hledala uklízečku pomocí eroticky vyznívajících fotografií. Škola je zcela nevinná, žádné takové fotografie nikdy ke své pohledávce nepřipojila. Ředitelka základní školy Ludmila Eliášová o ničem nevěděla, stejně jako žádný z pracovníků školy. Vše je jen mým dílem, to já tam tu fotku dal, anžto jsem hovado.

Nevím, zda-li je přiložená fotografie nápadem redakce či webmastera Bystrčníku, nebo byla přiložena k inzerátu přímo ZŠ Heyrovského 32, ale domnívám se, že pro prezentaci jakéhokoliv obsahu vázaného k práci na základní škole je nevhodný. Nejde o holý zadek, těch myslím studenti vidí dnes více, než bychom si dokázali představit a v zásadě na tom není nic špatného. Jde mi ale především o to, v jaké pozici je daná žena zobrazena – takové způsoby prezentace ženské práce a podřízenosti mužskému pohledu by neměly inzerovat žádné pracovní místo, natož na základní škole. Pokud ovšem nechcete po svých pracovnicích, aby vykonávaly také erotické služby – pak by použité vyobrazení bylo zřejmě odpovídající.

Z reakcí na sexistický inzerát

Jestliže někoho fotografie atraktivní dámy čistící troubu pohoršila, pak se mu sice tak docela neomlouvám, jelikož si ve své zhovadilosti myslím, že není tak úplně za co, ale řekněme, že mu rozumím. Zvláště, je-li pohoršena jiná dáma, vyznačující se aktivistickými sklony. Ano, pak vás zcela chápu a na vašem místě bych byl zřejmě rozrušen stejně. Je vinou vašeho okolí, že vám nevěnuje takovou pozornost, jaká vám právem náleží, a pak to tak dopadá. Takových případů jsou plné aktivistické spolky a plodí to jen samé mrzutosti. Rozumím vám.

Na okraj celé aféry dodám, že jestli máte o místo uklízečky či správce areálu v základní škole na Heyrovského 32 v Bystrci zájem, měli byste spěchat. Škole se již přihlásilo několik vážných zájemkyň a zájemců.

Viktor Lošťák
admin Bystrčníku a zakladatel klubu machistů

 

*

Související

Škola na Heyrovského hledá správce a uklízečku

9 komentářů k příspěvku „Vysvětlení: Škola je v sexu nevinně”

 1. MK říká:

  Nekorektní je jen samotný inzerát, genderová nevyváženost je patrná už přímo z označení pracovní pozice, správce (muž) a uklízečka (žena). Vždy je třeba používat mužský rod. V tomto konkrétním by případě by mělo být korektní označení „operátor úklidu“. Obrázek je v pořádku, při práci jsou použity ochranné rukavice a pozice hlavy omezuje inhalaci par z čistícího prostředku. 😉

 2. Jirka říká:

  Tak jsem se opět královsky pobavil, díky! 🙂 A koment od MK mě taky vykouzlil úsměv na tváři. Pěkný víkend všem a jak říká p.Čtvrtníček v České sodě: „Buďme tolerantní.“ [1]

  [1] https://youtu.be/-_fERKijwBI?t=35s

 3. Ludek říká:

  Vazeny MK, dovolim si tvrde nesouhlasit – obrazek rozhodne v poradku neni! Kazda skolena operatorka uklidu preci dobre vi, ze nemuze uklizet technologie pouzivane pro upravu potravin s rozpustenymi vlasy! Pro praci teto slecny je naprosto nezbytny dostatecne elasticky kondom nebo jina vhodna nepropustna pokryvka hlavy! Dovoluji si navrhnout, aby skola vypsala vyberove rizeni i na specialistu, ktery bude zodpovidat za odivani operatorek uklidu… a myslim, ze jsem prave prokazal, ze se na to misto bajecne hodim!

 4. Ludek říká:

  Jeste jsem se chtel zeptat – jak se mohu stat clenem klubu machistu?

 5. Honza Zeman říká:

  Musí mít zdravotní obuv s pevnou patou a protiskluzovou podrážkou. Má mít dlouhé nohavice, aby si nožky nepocákala SAVEM, a nabroušený jazyk, když žáci močí mimo mísu a ucpávají odpady vymotaným toaleťákem. V jedné škole podle mých ověřených informací ucpávali odpad umyvadla papírem a nechali volně téct vodu, flusali po skle a nikoho to nezajímalo.

 6. Myška říká:

  to Honza Zeman: a to je všechno tím, že uklízečky vypadají jak píšete. Kdyby vypadaly jako na obrázku, měli by chlapci úplně jiné myšlenky než ucpávat hajzly toaleťákem a flusat po skle 🙂

  Asi vyměním své oblíbené tepláky za slušivý korzetek. Třeba pak přestanou být domácí práce takový opruz 😀

 7. Honza Zeman říká:

  Abych to upřesnil: Na té škole totiž vedení razí myšlenku, že žáci si můžou dovolit všechno a uklízečka je tam od toho, aby to po nich uklidila. S tímto přístupem se ani nedivím, že potom dají děcka učiteli na chodbě přes hubu, když si můžou všechno dovolit.

 8. Myška říká:

  Na té škole mám dvě děti a žádného takového přístupu jsem si nevšimla Honzo. Můžete být konkrétnější?

 9. Honza Zeman říká:

  Myško, já netvrdím, že je to na té škole. Ale kdyby jste si pozorně přečetla můj dřívější příspěvek, tak byste se dočetla toto, cituji sám sebe : V jedné škole podle mých ověřených informací….atd. NIKDE jsem nepsal, že se jedná o tuto školu. Jedná se o školu, která není v Bystrci.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?