Sdílet
Výstavba u Kachlíkovy má v budoucnu pokračovat

Bystrčník 16. 9. 2010 v 15.42 Témata: , , , , , , , ,


K ulicím Síčky a Markůvky, které má vytvořit právě nyní budovaný obytný areál Panorama nad přehradou, v budoucnu přibudou další. Pod Kachlíkovou ulicí se podle navrhovaných změn územního plánu bude intezivně stavět dál, a to zejména objekty pro bydlení.

Ke stažení

Navrhovaná změna územního plánu (PDF)

Související

Obrazem: Bagry u Kachlíkovy potřetí
Obrazem: Bagří výběh – Panorama nad přehradou
Kachlíkova: Bagry likvidují louku?
Síčky a Markůvky

11 komentářů k příspěvku „Výstavba u Kachlíkovy má v budoucnu pokračovat”

 1. MK říká:

  Aneb osud poslední souvislejší plochy na katastru Bystrce je zpečetěn. Ale nezoufejte, nová porevoluční výstavba na ulici Adamcova a Šemberova dokazuje, že byty se dají stavět opravdu všude 🙂

 2. admin říká:

  Já těm územním plánům zas až tak nerozumím – vidím dobře, že jsou tam samé byty a nikde místo pro školku, obchod a takové ty věci?

 3. JB říká:

  Je to zatím jen návrh, ta červená plocha (u Gogola), vymezuje místo pro plochy veřejné vybavenosti, volného prostranství kolem prýglu zůstává dostatek, pořád lepší stavět bokem než zahušťovat současnou zástavbu (Adamcova, Šemberova).
  Ale že projekt Panorama nepočítá s vybudování chodníku na ulici Pod Dědinou, to považuji za zhovadilost. Asi se na tento problém málo poukazuje.

 4. MK říká:

  JB: A ty k tomu projektu máš přístup?

 5. JB říká:

  Nemám, toto je jen návrh územního plánu, do případného projektu na tuto lokalitu bych samozřejmě rád „kecal“, předpokládám, že to bude řešit i komise rozvoje v Bystrci, jelikož bytové domy I.etapy Panorama mě příjdou zase nalepené nejen na sebe, ale i na paneláčky při Kachlíkové ul, bez navazujícího chodníku v ulici Pod Dědinou, i když oproti Kamechách mezi těmito novými domy má být „jakáž takáž“ odpočinková plocha.

 6. MK říká:

  Tak tak. A to mi Kachlíkova připadá jako nejpovedenější část panelového Bystrce. Nicméně s I. etapou už asi nikdo nic moc neudělá.

 7. JO říká:

  Ptám se jen Proč?!!Proč se musí všechny zelený plochy zrušit??!!

 8. admin říká:

  JO: Protože vůči tlaku developerů neexistuje žádný protitlak. Když se lidi nebrání, kdo by je neobral. Fight for your right!

 9. Jana říká:

  Nemáte diskutovat na netu, ale ve Společenském centru, kde probíhala schůzka s architekty
  i investorem. Tam byste se dozvěděli, jak to bude zastavěné – bohužel dosti hustě 🙁

 10. Viktor říká:

  Jano, včera jsem ve Společenském centru byl, z veřejnosti, které se to týkalo, tam přišlo kolem pěti lidí. Ale těch nepřítomných bych se zastal. Oznámení o „veřejném projednání“ bylo velmi chabé a nedoprovázely ho naprosto žádné doplňující informace. Ani dnes není k dispozici k projektu vůbec nic, mapka, náčrtek, vizualizace, prostě nic. Bystrčník by rád všechno zveřejnil, ale není co.

  Proč by tam lidé vůbec měli vážit cestu, když nevědí do čeho jdou? Jak se tomu dá říkat projednání, když lidé nemají předem žádné informace, které by si mohli promyslet?

  Cílem projednání – tedy tím deklarovaným – je dosažení konsenzu mezi místními obyvateli, veřejnou správou, architekty a investory projektu. Jde o vytvoření jakési společenské smlouvy. Jak může jedna ze stran být právoplatným účastníkem takové smlouvy, když si nemůže v klidu prostudovat všechny relevantní informace? Záměr pořádat veřejná projednání ke všem větším projektům je jistě chvályhodný, ale v této formě by se mohlo velice brzo začít mluvit o pouhém vytváření kamufláže.

 11. Viktor říká:

  Vida, díky panu Přibislavskému už prezentaci mám. Za chvíli bude na Bystrčníku.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?