Sdílet
Výstava pichláků ve Čtyřlístku zahájena

Bystrčník 30. 5. 2010 v 09.59 Témata: , , , , ,

no images were found

„Pane, to je vzácný sukulent a žádný ten… jak vy jste to nazval!“, vzteká se pán opatřený cedulkou. Zřejmě pořadatel.

Výstavu kaktusů v zahradnictví Čtyřlístek navštívilo už během prvních dvou hodin po otevření téměř dvě stě lidí. Kaktusy a sukulenty zde na rozsáhlé ploše vystavují členové klubu kaktusářů Astrophytum Brno, lidé povahy občas nedůtklivé. Rostliny bizarních tvarů, převážně vybavené ostrými ostny, jsou opatřené štítky s latinskými názvy, které raději používejte. Hlavně neříkejte… no tamto slovo.

„Pichlák!“, slyším zuřivého pořadatele, jak láteří kdesi vzadu u kolegy kaktusáře, „Řekl normálně pichlák! Sakra co to sem chodí za lidi, ještě škemral aby mohl jít zadarmo, prý od tisku, pchá,  to asi bude článek! Od pichláka, fuj.“

Nenazvete-li však výpěstky členů klubu oním nevítaným jménem, budou k vám velmi vlídní. Vše o pěstování sukulentů vám vysvětlí. Můžete si také některé z vystavených rostlin koupit, jakož i publikace o jejich pěstění. Zahradnictví Čtyřlístek, v jehož prostorách se výstava koná, vám nabídne všechny pomůcky, které byste při chovu kaktusů mohli potřebovat, což jsou zejména květináč a sucho.

V sobotu zahájená výstava potrvá do 6. června, otevřena je denně od devíti do osmnácti hodin. Vstupné pro dospělé je 30 korun, děti platí dvacet, můžete si také koupit rodinný lístek za šedesát korun. Vstupenka platí po celou dobu konání výstavy a je navíc slosovatelná. V tombole můžete vyhrát obzvlášť pěkný pichlák. K čertu!

Zanechte komentář

3 + 3 = ?