Bystrčník » Vstupní areál ZOO narazil na kraji

Sdílet
Vstupní areál ZOO narazil na kraji

Bystrčník 24. 3. 2011 v 02.51 Témata: , , , , , , , ,

Projekt nového vstupního areálu ZOO narazil na další překážku. Dokumentace EIA (posouzení vlivů na životní prostředí) byla 11. března  krajským úřadem vrácena zpět k přepracování.

Nový vstupní areál má vyrůst v Kníničkách. Plocha s rozsáhlým parkovištěm, vstupem, expozicí a přemostěním silnice vyvolala silné protesty obyvatel Kníniček. Těm se nelíbí představa, že přímo u jejich domů budou parkovat desítky nebo stovky automobilů. Byli by raději, kdyby ZOO přemístila vstup jinam.

Právě nedostatek parkovacích míst označuje ředitel ZOO Martin Hovorka za jednu z hlavních příčin stagnující nebo dokonce mírně klesající návštěvnosti brněnské zoologické zahrady.

Příjem žádostí o evropské dotace ROP Jihovýchod na výzvu 2.1 – Rozvoj infrastruktury pro cestovní ruch (turistická infrastruktura a památky) končí dnem 14. dubna 2011. V plánu výzev na tento rok žádný další vhodný dotační titul není. Brněnský magistrát patrně nebude ochoten vynaložit celou částku potřebnou na stavbu areálu sám, a tak se bez dotazí z EU projekt patrně odsune přinejmenším o další rok.

Související

Vstupní areál ZOO prošel posouzením vlivů na životní prostředí
Ředitel ZOO Hovorka – boj na všech frontách
Ředitel Zoo Hovorka: Vstupní areál torpéduje malá skupina lidí. Jako R43
Nový vstup do ZOO: Proti jsou Kníničky zdravé i obyčejné
Jak bude vypadat vstupní areál ZOO?
Říjen 2009: Nechceme obří parkoviště v Kníničkách
Projekt nového vstupu do ZOO pokračuje
Parkoviště praská ve švech, Kníničky se zlobí

Zanechte komentář

3 + 3 = ?