Bystrčník » Voda mizí. Kam, to se neví

Sdílet
Voda mizí. Kam, to se neví

Bystrčník 16. 5. 2012 v 21.33 Témata: , , , , , , ,

Ostrovačice a Říčany mají problémy s vodou. Kamsi mizí.

„Upozorňuje odběratele, že dochází k výraznému poklesu vydatnosti vodního zdroje pro obce Říčany a Ostrovačice,“ varovala občany v obou obcích Vodárenská akciová společnost, a.s., provoz VaK Rosice. Lidé by kvůli nedostatku vody měli co možná nejvíc šetřit pitnou vodou a už vůbec nepoužívat vodu z vodovodu pro závlahy a napouštění bazénů.

Podobná varování vydaly v posledních týdnech i další obce. Radnice ve Veverské Bítýšce upozornila občany na možné potíže, které způsobí svým sousedům napouštěním bazénů z vodovodu. Napouštění a zalévání pitnou vodou už v dubnu striktně zakázal obecní úřad ve Hvozdci.

Jestli je za nedostatkem vody v Říčanech a Ostrovačicích dlouhotrvající sucho nebo jiná příčina se teprve zjišťuje. Ve hře je možnost, že voda s z vodovodní sitě ztrácí z jedné nebo více poruch. Pracovníci vodárny budou v nočních hodinách odpojovat části sítě, aby případná místa úniku našli.

„V nočních hodinách mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní ze středy 16. na čtvrtek 17. května a ze čtvrtka 17. na pátek 18. května bude probíhat zjišťování možných úniků vody do poruch. V této době dojde v některých ulicích k přerušení dodávky vody,“ uvedla vodárenská společnost a zároveň obyvatele požádala o spolupráci při průzkumu: „Prosíme všechny odběratele, aby v této době maximálně omezili odběry vody, aby nedošlo ke zkreslení při vyhodnocování průtoků vody.“

-vl-

Zanechte komentář

3 + 3 = ?