Sdílet
Vlajku pro Tibet vyvěsil Komín, Jundrov i Bohunice. Bystrc ne

Bystrčník 11. 3. 2011 v 15.43 Témata: , , , , , , , , ,

Téměř nad čtyřmi stovkami radnic v České republice zavlála ve čtvrtek pestrobarevná vlajka Tibetu vyjadřující solidaritu s utiskovanými Tibeťany. Vlajku vyvěsil i brněnský magistrát, k akci se přidaly i radnice některých městských částí a řada obcí na Brněnsku. Mezinárodní akce Vlajka pro Tibet letos zároveň připomněla dvaapadesáté výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu.

Tibetskou vlajku jste tak dnes mohli vidět na radnicích Bohunicích, Jundrově, Komíně, Novém Lískovci, na brně severu i středu. Žebětín, Kníničky, Veverská Bítýška, Kohoutovice ani Bystrc se k akci nepřipojili.

Související

Vlajka pro Tibet

4 komentáře k příspěvku „Vlajku pro Tibet vyvěsil Komín, Jundrov i Bohunice. Bystrc ne”

 1. MK říká:

  V rámci zachování vyváženosti Bystrčníku přidávám pohled druhé strany. http://cz.china-embassy.org/cze/xwdt/t519183.htm
  Mírně totalitně demagogické, ale dává to trochu představu o tom ráji co tam byl před okupací Čínou, která možná ani z historického hlediska okupací nebyla 🙂

 2. Honza z Brna říká:

  Abych podpořil ještě více vyváženost Bystrčníku. Sovětská okupce z historického hlediska možná ani okupací nebyla……

 3. MK říká:

  Přátelská výpomoc, to ví přece každý 🙂

 4. Joe říká:

  Osobně jsou mi fangle u p*dele. Ale nechápu, proč se orgány veřejné správy této akce účastní, když ČR stát Tibet neuznává. Není to trochu schizofrenní? Neměla by ČR potažmo např. NATO, kterého jsme členem, požadovat stažení Číny z Tibetu, a v případě nerespektování zahájit invazi?
  Stejně pokrytecké je nějaké tlachání po fórech nanejvýš podepisování internetových peticí, a na druhé straně ekonomická podpora čínského průmyslu a prostřednictvím podílů ve firmách a tamních daní i tamního komunistického režimu. Co takhle bojkotovat čínské zboží a požadovat po obchodnících zboží české?
  Nakonec nám ta Čína nikomu moc nevadí, všem vyhovuje. Akorát tibetská fanglička je momentálně in, ale v reálu to nic neznamená, je to jen taková ozdoba.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?