Bystrčník » Víkendovka jako Brno!

Sdílet
Víkendovka jako Brno!

Bystrčník 27. 6. 2012 v 10.58 Témata: , , , , , , , , , , , , , , ,

Na pionýrské základně Zouvalka nedaleko břehu Brněnské přehrady se uskutečnil ve dnech  22. – 24. 6. 2012 I. kemp Jihomoravské mládeže KSČM a pozvaných hostů. Několik desítek účastníků přijelo do zapadlého stanového tábora, aby se mohlo v průběhu víkendu vzájemně poznat, seznámit, spřátelit, utužit, ale hlavně zúčastnit se zábavných, až zcela vážných besed s bývalými i současnými zákonodárci za KSČM.

Pátek večer

Neoficiálním moderátorem pátečního večera se stal velmi populární Jozef Štofan (předseda brněnské pobočky Česko-kubánského přátelství), který se náhodně chopil slov s pohárkem v ruce a to po přivítací větě Honzy Lavičky (předseda komise Jihomoravské mládeže). Poté  svým zvučným a hlučným hlasem (byl slyšen až v Chudčicích a rušil noční koncert na hradě Veveří) přivítal jako prvního tábornického hosta europoslance Jaromíra Kohlíčka.

Postřeh z pozdější částí diskuze: Po několika pohárcích vína (Honzovo hodonínské), několika kilech zkonzumovaných třešní a triu propečených špekáčků házel Jaromír Jaromírovi otázky typu:

„Znáte tam u vás v Evropě světoznámého cestovatele, spisovatele, malíře, glosátora a bla bla bla Viktora Lošťáka?“

Sotva co mohla přijít nějaká seriózně znějící odpověď, Jozef už křičel:

„Viktor, cože Viktor přijde? Jen ať se ukáže, já mu dám pošuka! Ať žije Bystrčník! Zabte Bystrčník! Já si na něj počkám!!!“

Jozef  nakonec udělal z původně plánové tříhodinové návštěvy, návštěvu třídenní!

Sobota ráno

Ráno bylo ostřejší na vstávání…

Kristýnko, jak se ti spalo?

Dobře, akorát jsem popojížděla z pravé horní části stanu do levého spodního rohu.

Sobota dopoledne

Zpoza větví a houští se vynořili hosté. Už to vypuklo, už to vypuklo!!! Senátorka Marta Bayerová, poslanec Miroslav Grebeníček a exposlanec Dalibor Matulka v obležení mládežníků (věkové složení 0-20 let), rádoby mládežníků (20-30 roků) a duchem mládežníků (30-100 roků)…

Proběhla košatá beseda.

Sobota poledne

Děvčata uvařila hovězí guláš, pochvalné mlaskání bylo slyšel až na Kamechách!

Sobotní večer

Honza už nerozléval nekonečnou zásobu vína, ale ujal se ho osobně Jozef, prý aby to nalévací tempo mělo švih a přece se to nepoveze domů.

Za zpěvu kytar „sester“ Lehutových z Břeclavi (ve skutečnosti matka a dcera, akorát nikdo neví, která je ta mladší) se besedovalo i na nicotné bystrcké témata: Např. tarifní zóna 101, až k hradu Veveří, kdo s kým co peče,  ale i třeba umělecký okruh nebyl vynechán, kterak se jmenuje český básník, jehož texty přezpívala brněnská populární formace Budoár staré dámy, aj…

Nedělní ráno

Nevím, nepamatuji se

Nedělní poledne

Rozloučení se a klasické očekávání příštího ročníku, který zajisté bude ještě více rozmarnější, pestřejší, zábavnější, jelikož co se šustne na Bystrčníku, o tom celý svět ví.

 Jaromír Blatný

 

Z technických důvodů omluvte prosím sníženou kvalitu pořízených fotografií,  jelikož fotky, které pořizovala střízlivá osoba, zatím ještě nedorazily.

*

Související

Pionýrská základna Zouvalka
Český básník Jan Alda
Budoár staré dámy
Protikubánská akce na Vejrostově?

Zanechte komentář

3 + 3 = ?