Sdílet
Veveří bude hostit mezinárodní turnaj v pétanque

Bystrčník 6. 8. 2014 v 12.40 Témata: , , ,

Několikanásobný mistr a reprezentant Francie, švédský vicemistr světa či dva týmy až z dalekého Mongolska. To jsou jen vybrané příklady účastníků jedenáctého ročníku mezinárodního turnaje v pétanque O pohár města Brna – Vars Cup, který se dne 30. srpna uskuteční na hradě Veveří.

Turnaj, kterého se pravidelně účastní kolem šedesáti týmů ze všech koutů Evropy, je zasazen do malebného prostředí hradu a přilehlé brněnské přehrady a snoubí se tak příjemná atmosféra spolu se sportovním zápolením. Turnaj probíhá od ranních hodin až do pozdního večera, kdy na příhrádku vrcholí finálové boje.

Zatímco v 17. století Brno odolalo obléhaní Švédy, v minulých dvou letech nevydrželo nápor švédských reprezentantů, kteří zvedli nad hlavu putovní pohár za celkové vítězství. Letos je švédský tým navíc doplněn o vicemistra světa Rickarda Nilssona a jsou tak opět horkými favority.

Diváci neplatí žádný vstup a je pro ně připraveno kvalitní zázemí s možností občerstvení. Naskýtá se tak ideální možnost vidět v české kotlině pétanque vrcholové úrovně, který neponechá nikoho na pochybách, že pétanque je vskutku sport a ne jen relaxace pro seniory.

Zdroj: www.bystrc.cz

 

Zanechte komentář

3 + 3 = ?