Bystrčník » V Kohoutovicích vzniká nové sdružení. Chce lyžařský svah a trhy

Sdílet
V Kohoutovicích vzniká nové sdružení. Chce lyžařský svah a trhy

Bystrčník 18. 1. 2011 v 13.46 Témata: , , , , , , , , , , ,

Lyžařský svah, místní trhy, výstavba v lokalitě Na Jurance. To jsou témata nově vznikajícího občanského sdružení Zelená pro Kohoutovice. Ustavující schůze sdružení se bude konat 27. ledna.

Podle přípravného výboru sdružení, který tvoří Jana Konečná, Jakub Kořínek, Petr Ledvina a Dana Kalčíková, má být organizace „platformou pro ty, kdo se chtějí více podílet na životě v Kohoutovicích, uskutečňovat svoje představy o tom, co by se dalo vylepšit, a také mít vliv na to, jaké stavby nám zde vznikají“. Sdružení hledá dobrovolníky, kteří by chtěli vytvářet web, a chce oslovit ty, kterým vadí výstavba v areálu Na Jurance nebo je zajímá příprava lyžařského svahu.

Zájemci o členství ve sdružení mohou přijít na ustavující schůzi. Ta se koná  27. ledna 2011 v 17:30 v nekuřáckém salonku Restaurace na trati (konečná trolejbusu 37).

-jb-

Související

Stránky sdružení Zelená pro Kohoutovice

5 komentářů k příspěvku „V Kohoutovicích vzniká nové sdružení. Chce lyžařský svah a trhy”

 1. Jana Konečná říká:

  Lyžařský svah spíše nechceme, ale protože jsme ještě neměli ustavující schůzi, tak názor na svah se musí teprve utvořit. Trhy ovoce a zeleniny snad vyjdou, začít by to mělo cca v červnu a pak pravidelně každý týden.

 2. Xmir říká:

  To by se jeden divil, kdyby občanské sdružení někdy něco chtělo. Klobouk dolů, pokuď budete pro lyžařský svah!

 3. J.B. říká:

  Myslím si, že lyžařský svah pro začátečníky příp. snowboard parku nad hotelem Myslivna v Kohoutovicích by nikomu nemusel vadit, bohužel žádná varianta konceptu ÚP tento návrh neřeší. (Na svahu by musely být ale provedeny terénní úpravy jak v horní části tak v dojezdu).
  Návrh sjezdovky v lokalitě Zátmí (pod fotbalovým hřištěm) se už nelíbí obyvatelům přilehlých domů a nejem jim, úzká prudká krátká nudle s dojezdem uprostřed lesa -nuda, škoda vzrostlých stromů.
  A ti nejodvážnější, včetně mě, preferují návrh sjezdovky uveřejněný ve variantě II. konceptu ÚP (délka cca 800m převýšení cca 120m), která by mimo zimní sezónu mohla sloužit jako významná odpočinková a vyhlídková plocha nad městem, její obloukovitý tvar by tolik nenarušil pohled na zalesněné panorama kohoutovických kopců a navíc průběh hranice Natury 2000, kterou určuje stávající asfaltová cesta od hotelu Myslivna k ulici Rybnická, dle mého názoru, moc nerespektuje hranici skutečně chráněné plochy lesa. Výstavba sjezdovky, resp. těžba třeva za určitých podmínek je i v oblasti Natura 2000 realizovatelná.

 4. Honza z Brna říká:

  Pokud mě paměť neklame, tak jsme se školou byli sáňkovat na „sáňkařské dráze“, která začínala u Myslivny a vedla směrem k Pisárkám. Byly tam i klopené zatáčky.

 5. Josef Pokorný říká:

  Nechápu, kdo by co mohl proti areálu mít… Nikdo pořádně lokalitu nevyužívá, vznikla by nová významná rekreační oblast na léto a navíc učetříte i pohonné hmoty. zdá se mi že občanské sdružení dělá akorát problémy, naprosto zbytečné…. Ale co, je to občanské sdružení, takže se to musí chápat… :-/

Zanechte komentář

3 + 3 = ?