Bystrčník » Územní plán a zástupce veřejnosti – Je potřeba vaší pomoci

Sdílet
Územní plán a zástupce veřejnosti – Je potřeba vaší pomoci

Bystrčník 21. 2. 2011 v 10.38 Témata: , , , , , , ,

Milí přátelé,

v současné době je vystaven k připomínkování koncept nového Územního plánu města Brna.

Naše městská část je ohrožena rychlostní komunikací R43, která je ve dvou variantách konceptu obsažena, ačkoli pro to nejsou splněny zákonné podmínky.

Koncept územního plánu je vystaven na Odboru územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna, Kounicova 67 (č.dv. 426) a lze si jej prohlédnout i na internetových stránkách Brna.

V úterý 22.2. a ve středu 23.2. se koná v Bílém době v sále Břetislava Bakaly vždy od 17.00 hodin veřejné projednávání, kde úředníci Magistrátu a zpracovatel konceptu provedou prezentaci. Můžete si vyslechnout jejich výklad a položit své dotazy.

Nejpozději do 10. března, může každý občan Brna uplatnit své připomínky. Ve stejné lhůtě mohou vlastníci pozemků a staveb dotčených návrhem veřejně prospěšných staveb a zástupce veřejnosti uplatnit námitky. Větší váhu než připomínka má námitka. Stavební zákon umožňuje, pokud má v případě města Brna 200 občanů věcně shodnou připomínku, aby tuto podal zástupce veřejnosti jako námitku. Zástupce veřejnosti může zastupovat veřejnost při pořizování návrhu, popřípadě konceptu územně plánovací dokumentace.

Máme připraveny ve vztahu k R43 věcně shodné připomínky se současným zmocněním pro tři zástupce veřejnosti – všechny jsou v příloze. Pokud můžete, vyjeďte si je prosím oboustranně, podepište, nechte podepsat další a podepsané mi prosím zašlete na adresu uvedenou v připomínce tak, aby mi došly nejpozději 7.3.  Připomínky se zmocněním můžete podepsat také v Ekologické poradně Veronica na Panské 9 v pondělí až čtvrtek od 9 – 18 h a v pátek od 9 – 14 h do 7. března nebo v úterý 8.3. ve Společenském centru v Bystrci od 18 do 20 hodin.  Námitku předá zástupce veřejnosti Magistrátu města Brna nejpozději 10. března 2011.

Právě teď můžete ovlivnit územní plánování. Neváhejte.

Všechno dobré vám přeje a zdraví

Jana Pálková

Ke stažení

Připomínky (PDF) [1, 2, 3]

4 komentáře k příspěvku „Územní plán a zástupce veřejnosti – Je potřeba vaší pomoci”

 1. Jana Konečná říká:

  Podporu zástupci veřejnosti můžete podepsat i v Kohoutovicích v DM Juventus, Stamicova 11, v přízemí, v kanceláři Jany Konečné: středa – pátek 10 – 12 h, nebo po domluvě na 777 656 258. Blíže viz http://www.kohoutovice.org/

 2. Pavel říká:

  Bylo by mozne sem vlozit ty zminovane pripominky? At jsme v obraze.
  Diky

 3. admin říká:

  Za chvíli to bude.

 4. admin říká:

  Co jsem měl od paní Pálkové, dal jsem ke stažení pod článek. Díky za upozornění.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?