Sdílet
Upíří stezka přinesla drama i bez strašidel

Bystrčník 7. 11. 2016 v 12.41 Témata: , , , , ,

V sobotu 5. listopadu uspořádal Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32 již šestý ročník Upíří stezky. Organizátoři se po letech rozhodli zcela změnit trasu a provést tentokrát účastníky strašidelné stezky lesem směrem do Žebětína.

„Váhali jsme, jestli taková změna nebude příliš razantní, jestli cíl za hranicemi městské části rodiče a děti neodradí,“ prozradila jedna z organizátorek Zita Žaludová, „počet návštěvníků ale oproti loňsku neklesl, právě naopak,“ dodala.

Těsně před zahájením akce museli organizátoři řešit nezáviděníhodnou situaci. Chvíli totiž nebylo jasné, zda oblíbenou tradiční akci nebudou muset zrušit. Městští strážníci, kteří přišli společně s člověkem, který se nepředstavil, ale policisty instruoval, upozornili, že trasa Upíří stezky nemůže být značena svíčkami ve sklenicích a že akci zruší.

„Nakonec se našlo provizorní řešení, místo svíček jsme použili chemické světlo. Bohužel v chladném počasí nefunguje příliš dobře, proto bychom se chtěli všem účastníkům omluvit za zhoršenou orientaci v lese a poděkovat jim za shovívavost,“ vzkázala další z organizátorek Blanka Adamcová.

Na otázku, jestli bude Upíří stezka za rok znovu, odpověděla členka Klubu rodičů Michaela Lužová: „Zatím to není jisté, uvidíme, jestli budeme mít dost organizátorů. Ohlasy účastníků jsou pro nás obrovskou motivací, dokonce už máme nápady na nějaká další vylepšení… Uděláme pro sedmý ročník Upíří stezky vše, co půjde.“

ind

4 komentáře k příspěvku „Upíří stezka přinesla drama i bez strašidel”

 1. Radka K. říká:

  Zajímavé je, že jsou povoleny lampionové průvody nebo akce s lampiony štěstí, a to nikomu nevadí. Tohle je všivárna.
  Zajímalo by mne, kdo ty policisty instruoval a z jakého titulu. Ovšem jestliže to byli bystrčtí strážníci, měl byste to snadno zjistit, ne?

 2. KarelK říká:

  Vraceli jsme se v tu dobu domů z procházky a autobus č.52 byl řádně nacpaný.
  Někteří z cestujících navrhovali, že měla být posílena doprava.

 3. Viktor Lošťák říká:

  Kdo policii úkolloval se dokázat nedá, on se pod to podepisovat nebude. Mám své informace a řeším to interně.

  Návštěvnost stezky přesáhla optimum už někdy v třetím ročníku. Máme samozřejmě obrovskou radost, že je akce populární, zároveň je ale stále náročnější na organizaci a hlavně asi trpí zážitky návštěvníků. Bohužel každá rada je drahá. Budeme nad tím opět rok přemýšlet a snad na něco přijdeme.

 4. entes říká:

  Nase deti se na to tesili uz od dubna. Urcite vytrvejte!

Zanechte komentář

3 + 3 = ?