Bystrčník » Trolejbusový terminál u zoo je zbytečný, tvrdí lidé

Sdílet
Trolejbusový terminál u zoo je zbytečný, tvrdí lidé

Bystrčník 16. 12. 2011 v 10.38 Témata: , , , , , , , , ,

K zoologické zahradě pojedou kromě autobusů i trolejbusy. Brněnští radní už odsouhlasili investiční záměr na rozšíření terminálu.

Odsouhlasení záměru brněnskými radními přivítal bystrcký starosta Vladimír Vetchý. Doufá, že lidem úprava terminálu usnadní cestování do centra města. „Využijí ho ti, kteří nechtějí jet tramvají,” míní starosta. Dodal, že rozšíření terminálu o troleje umožní v jednotném uzlu přestoupit na autobusy číslo padesát a dvaapadesát směřující na Mendlovo náměstí a Ústřední hřbitov.

Nadšení ze schválení záměru s bystrckou radnicí nesdílí někteří místní obyvatelé. Na sociální síti Facebook založili diskuzi, kde záměr radnice veřejně kritizují. Bojí se, že zajetí vozu k terminálu zdrží trolejbus až o čtyři minuty. „Jako jediný přínos závleku vidím v tom, že se zainteresované osoby mohou bušit do prsou, jaký máme super přestupní uzel. V dalším stupni realizace prokopají kanál z přehrady pro lodní dopravu a vystaví rychlodráhu na letiště Medlánky,” uvedl v nadsázce na Facebooku například Milan Krátký.

(…)

Zkráceno, celý text Veroniky Horákové a diskuzi k tématu najdete na brnensky.denik.cz

Související

Linka 30 pojede oklikou, opozice nesouhlasí

 

3 komentáře k příspěvku „Trolejbusový terminál u zoo je zbytečný, tvrdí lidé”

 1. jc říká:

  No to je akorát pro lidi co bydlí na Černého protože většině z nich zastavuje kousek od bydliště 52 a 50 která do toho města jede i když oklikou.A ty co bydlí na konci Černého můžou jít na zastávku Štouračova ne?A bude taky třeba nějaký přímý autobus z Bystrce do Tišnova

 2. Mk říká:

  Mám obavy, aby hromadný přestup u Zoo na tram. přes místí silnic nezpůsobil vybudování semaforu 🙁

 3. MK říká:

  Mk: Klídek třeba zase otevřou zaplombovaný podchod :).
  Vždycky když se vyskytnu na uzlu Zoo, tak si říkám jak se tam všechny ty linky vejdou. No a teď to toho příjdou trolejbusy s frekvencí 5min v každém směru. Pak ještě dávat přednost nepřetržitému proudu aut na Odbojářské… jen do toho 🙂

Zanechte komentář

3 + 3 = ?