Sdílet
Tipy na víkend v Bystrci a okolí

Bystrčník 29. 9. 2017 v 18.47

Malé a menší děti s rodiči se mohou vydat v sobotu 30. září na další ročník vycházky s názvem Toulavý kočárek. Projdete se kolem přehrady k jednomu z dětských hřišť, děti si pohrají a zasoutěží, připraveny jsou pro ně i dárky. Sraz je v 10 hodin na zastávce tramvaje Přístaviště. Vycházku pořádá jundrovský Turistický oddíl mládeže Ještěrky.

Kdo chce víc turistiky, má ho mít. V sobotu 30. září pořádá Klub českých turistů, oddíl Sport Brno‑Řečkovice už 38. ročník dálkového pochodu Brněnská podkova. Na výběr bude ze šesti tras mezi 8 až 52 km. Start i cíl je v budově městského úřadu a bývalého pivovaru na Palackého náměstí 9a v Brně-Řečkovicích. Startuje se od 6 do 10 hodin, na trasu 8 km můžete vyrazit do 14 hodin, na 16 km do 12 hodin. Túry vedou lesy nad Medlánkami v okolí Velké Baby, od Jinačovic po Spálenisko. Děti se mohou zúčastnit zdarma, dospělí za 20 Kč. Pořadatelé doporučují vzít s sebou mapu Okolí Brna‑východ 1: 50 000. Na účastníky čeká diplom a malý dárek.

Kdo se v sobotu nechce procházet ani pochodovat, může od 14 do 18 hodin nahlédnout skrz Okénko do permakultury. Přednášku pro širokou veřejnost o tom, jak navrhnout lidská sídla a jejich okolí s respektem k přírodním zákonitostem, povede v Rozmarýnku na Rozmarýnové 6 v Jundrově odborník na slovo vzatý Čestmír Holuša.

Na hradě Veveří můžete do neděle 1. října navštívit interaktivní výstavu Devatero pohádek Karla Čapka, organizátoři slibují, že bavit se budou malí i velcí. V sobotu je otevřeno od 9 do 18 hodin, v neděli do 17 hodin. Na výstavu se můžete svést parníkem, jezdí i tento víkend.

Letos to bude už dvacet sedm let, co byl první říjnový den vyhlášen Mezinárodním dnem seniorů. V několika městech včetně Brna je připraveno kulturní odpoledne s názvem Svátek seniorů, na které pořadatelé připravili tři hodiny pěveckých a tanečních vystoupení. V Brně se tato akce koná v neděli 1. října od 14 do 17 hodin na Zelném trhu, vystoupí například zpěváci Stanislav Hložek a Jiří Helekal.

-i-, foto jackmac34

Ke stažení

plakát Toulavý kočárek 2017 (.pdf)
plakát Okénko do permakultury (.pdf)
plakát Svátek seniorů (.jpg)
plakát Brněnská podkova 2017 (.pdf)

Zanechte komentář

3 + 3 = ?