Sdílet
Tip na sobotu: Řecká sobota na hradě Veveří

Bystrčník 31. 5. 2015 v 15.35 Témata: , , , , ,

V sobotu 6. června 2015 se na hradě Veveří bude konat již pátý ročník akce Řecká sobota na hradě Veveří, která si klade za cíl přiblížit návštěvníkům historické vazby hradu Veveří na Řecko a současně umožnit vzájemné mezikulturní setkání jednotlivců a institucí, které působí na poli řecko-moravských vztahů.

Pro malé i velké návštěvníky je připraven bohatý kulturní program s možností ochutnat i zakoupit vybrané řecké gastronomické speciality. Novinkou letošního ročníku je vystoupení nastupující mladé řecké hudební scény.

Akce Řecká sobota na hradě Veveří je jedinečná tím, že se zde prezentují současně všechny organizace a instituce, které se v Brně zabývají Řeckem a řeckou kulturou. Organizátoři chtějí touto akcí zprostředkovat veřejnosti zejména kulturní tradice a historické vazby na Řecko. Nejen milovníci Řecka se mohou těšit například na krojované vystoupení tanečníků Lycea Řekyň v ČR a souboru Prometheus. Všichni zájemci budou mít během dne možnost si tance sami vyzkoušet a to i za doprovodu zkušených lektorů. Pro rodiny s dětmi budou připraveny tematické atrakce a speciálně upravený program s lektory tanců.

Návštěvníci budou mít také možnost si prohlédnout inovovanou výstavu „Řekové ve Vídni, v Brně a na Moravě a jejich příspěvek k budování Evropy“. Letošní ročník bude navíc obohacen o vystoupení skupiny Jannis Moras & Band(a) a jako speciální host vystoupí mladá talentovaná zpěvačka Nikoleta Spalasová.

Zdroj, foto, další informace: www.veveri.cz

Zanechte komentář

3 + 3 = ?