Sdílet
Tibetská vlajka na bystrcké radnici nebude. Asi ani moravská

Bystrčník 10. 3. 2016 v 12.10 Témata: , , ,

Ani letos na bystrcké radnici tibetská vlajka není. Vlajka Tibetu bývá vyvěšována na veřejných budovách z iniciativy Strany Zelených a dalších organizací u příležitosti Dne Tibetu 10. března.

Rada městská části minulý týden žádost o vyvěšení vlajky zamítla, stejně jako v předchozích letech i ve všech minulých volebních obdobích. Rovněž tak až dosud vždy rada odmítla i žádost Moravské národní obce o vyvěšení moravské vlajky na svátek Cyrila a Metoděje. Letos se o moravské vlajce dosud nerozhodovalo, žádost se bude projednávat v květnu. Je velmi pravděpodobné, že ani letos jí rada městské části nevyhoví.

-vl-

Související

Moravská vlajka potřetí. S Bystrcí nebo bez?
Chcu, aby na mojí radnici vlála Moravská vlajka (Stránka iniciativy na Facebooku)
Moravský prapor znovu vlaje
Vlajku za Moravu vyvěsí i v Čechách
4:1 pro vlajku Moravy
Anketa: Moravská vlajka na bystrcké radnici?
Kníničky, Medlánky i Žabiny moravskou vlajku vyvěsí. Bystrc zřejmě ne

12 komentářů k příspěvku „Tibetská vlajka na bystrcké radnici nebude. Asi ani moravská”

 1. Tomáš Ruprecht říká:

  And the reason is? Hmm? I Wikipedie (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Tibet) tvrdí, že „od padesátých let 20. století je naprostá většina původního území okupována Čínskou lidovou republikou“, takže se ptám – nějaké čínské lobby? Mají v Bystrci Číňani něco stavět a my servilně budeme poklonkovat? Achjo, zase jen kecy, kecy a kecy o tom, že MY JSME JINÍ… zase když jde na lámání chleba, tak je celá Bystrc připos…klasika 🙂

 2. Tomáš Ruprecht říká:

  Prostě zase ta naše milovaná POLITICKÁ KOREKTNOST – jsou tu určitá TABU a přes ty NEJEDE VLAK, ačkoli teoreticky (a i prakticky) tu svobodnou vůli máme 🙁

 3. Viktor říká:

  Nejde o Čínu. Důvodem je obecná nechuť dělat z radnice nástěnku, na níž si každý aktivista přilepí transparent, místo aby k tomu použil své vlastní okno. Nebo alespoň mým důvodem by to bylo, kdyby se mne někdo ptal.

 4. Tomáš Ruprecht říká:

  Jo, to jako argument beru. Stačí vlajka CZ a EU 🙂 Resp. EU vlajka, tuším, je Bystrcí beztak ignirována… nebo ne? Jsem zmaten 🙂 Vlastně vlajka EU je vůbec nějak zakotvena v českých zákonech? Resp. má jičeský stát povinnost používat? 🙂 Nebo je vlajka EU pouze SRDCOVÁ ZÁLEŽITOST? 🙂

 5. Viktor říká:

  Popravdě teď taky nevím, jestli se vlajka EU při nějakých příležitostech vyvěšuje. Povinnost to není, ledaže by přijel na radnici někdo z orgánů EU, pak určitě ano. Naše vlajka, tedy vlajka České republiky, se vyvěšuje na radnici a Společenském centru při státních svátcích. Jinak asi nic.

 6. KarelK říká:

  Proč dělat symbolická gesta, že?
  Milion mrtvých je totiž maličkost proti našim zásadním bystrckým starostem!
  Musíme hlavně hájit před imigranty NAŠE HODNOTY – t.j. sobectví, konzum ….

  http://www.brno.cz/brno-aktualne/co-se-deje-v-brne/a/tibetska-vlajka-zavlala-i-na-nove-radnici/

  Brno se připojilo k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet, a to vyvěšením tibetské vlajky 10. března na budově Nové radnice.
  Mezinárodní kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí vyjadřujících podporu ochrany lidských práv Tibeťaňů.
  Připomíná 57. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci, které bylo násilně potlačeno armádou Čínské lidové republiky a v jehož důsledku zemřel téměř milion Tibeťanů.
  Česká republika se ke kampani připojuje deset let, město Brno od roku 2007. Loni kampaň podpořilo 697 obcí, měst, městských částí a krajů.

  Rada města Brna rozhodla o připojení k letošní kampani 23. února.

 7. Viktor Lošťák říká:

  Až uvidím alespoň z několika málo oken bystrckých domů vlát tibetské či moravské vlajky, pomyslím si, že je to vůle bystrckých voličů.

  Do té doby se zde jen malá izolovaná skupina politických lobbistů snaží použít radnici jako zesilovač svého názoru, s nímž není ochotna jít do voleb, nebo ve volbách nedostal dostatečnou podporu. Tyhle akce mají za cíl uchvátit radnici, aby sloužila partikulárním politickým zájmům.

  Znovu – ve chvíli, kdy v Bystrci moravské, tibetské či jiné vlajky budou vyvěšovány občany, stojí za úvahu, zda se radnice symbolicky nepřipojí k názoru svých voličů. Do té doby je ale zjevné, že voliče samotné to vůbec nezajímá. Stát se nástrojem politické agendy zájmových skupin, tomu se radnice bránit musí.

 8. zoro říká:

  Nějak to nesleduji, ale už se současný tibetský exil distancoval od zřízení, které v Tibetu panovalo před čínskou anexí? Vyvěšení tibetské vlajky by pak jinak mohlo být chápáno jako podpora hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka.

 9. Honza Zeman říká:

  Navrhuji vyvěsit vlajku SSSR, a to 22.6., kdy nacisté vtrhli do SSSR, pošlapali lidská práva, a zavraždili 20 milionů sovětských občanů.

 10. ml říká:

  A co třeba tento pohled? Karle?

  http://svobodnenoviny.eu/zase-vesime-tibetske-vlajky-na-radnicich-proc/

 11. KarelK říká:

  – Honza Zeman : vyvěšování vlajky je symbolickým gestem nesouhlasu a odporu k jakémukoli bezpráví.
  Mohli bychom vyvěsit seznam mrtvých v sestřeleném letadle na východě Ukrajiny s portrétem jejich
  krvavého vraha, výběr z fotek syrských uprchlíků se seznamem zbrojařských koncernů, které si
  na válce mastí kapsy ….
  – Viktor Lošťák : pokud jsem si všiml, zdecimovaná Rada schválila řadu dalších bodů, k čemuž
  nepotřebovala vyvěšené vlajky? Nebo snad někde visel transparent, že pan Št. Kandalec má dostat
  nějaké peníze? Kolik lidi v Bystrci ví, o co jde! Politik by měl být víc než jen „plnič“ hmotných
  potřeb voličů.

  Chápu, že v zemi, kde politici staví sochy T. Masarykovi ( všimli jste si v nedávné inscenaci v TV, jak se zastal v podstatě asi lempla Hilsnera, když se mu dělo bezpráví ? ) a pak se někteří chovají jako Emanuel Moravec ochotni spolupracovat s každým, třeba i člověkem nestydícím se za titul RSDr., je jakékoliv – byť symbolické gesto – něco nepochopitelného. Jak dlouho bude trvat, než budeme zase tleskat pokračovateli Stalina a Brežněva Putinovi nebo reprezentantům úžasně úspěšné čínské ekonomiky?

  PS: E.Moravec nebyl jen kolaborant, ale i hrdina od Zborova a jeden z mála, kdo chtěl v roce bránit ČR vojensky. Pak pragmaticky přešel na stranu silnějšího. Nic víc nic míň.

 12. Honza Zeman říká:

  Těžko říct, co Moravce k tomu vedlo. Asi touha po moci. Taky podle toho dopadl.
  Ale žilo tu spousta jiných, kteří se nebáli a bojovali proti nacismu, jak tady, tak i v zahraničí.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?