Bystrčník » Tabita z Brna je nejkrásnější žirafou Česka a Slovenska

Sdílet
Tabita z Brna je nejkrásnější žirafou Česka a Slovenska

Bystrčník 23. 5. 2014 v 07.28 Témata: , , , , , , ,

IMG_9663Zoo Brno, tisková zpráva • Titul NEJ žirafa a výhru 100 tisíc Kč získala Tabita – čtyřletá žirafa síťovaná z brněnské zoo. Dva měsíce sbírala hlasy od široké veřejnosti na internetu a porazila konkurenci čtyř dalších žiraf ze zoologických zahrad Česka a Slovenska.

Soutěž, kterou vyhlásila společnost HP ve spolupráci s vybranými zoologickými zahradami v České republice a na Slovensku, probíhala od 17. 3. do 17. 5. 2014 a byla určena široké veřejnosti. O vítězství soupeřilo 5 žiraf z různých zoologických zahrad a profily jednotlivých soutěžcích byly ke shlédnutí na webových stránkách pořadatele soutěže. Pro brněnskou Tabitu hlasovalo 37 % všech hlasujících, na druhém místě se umístila žirafa ze Zoo Praha.

„Děkujeme těm, kteří naši Tabitu v hlasování podpořili a všichni obdivovatelé žiraf se mohou již tento rok těšit na krásný výhled do jejich výběhu z nově budované expozice Africká vesnice,“ řekl ředitel Martin Hovorka.

A jak se naše Tabita prezentovala v soutěži?

„Ahoj, jmenuji se Tabita a patřím do rodiny žiraf síťovaných Zoo Brno. Mojí největší předností jsou krásné velké oči, jsem prý ze všech nejokatější, říkají chovatelé. I já je mám ráda a vyhledávám každou příležitost, jak se k nim přiblížit a nechat se pohladit. To znamená, že jsem kontaktní.“

Monika Brindzáková
tisková mluvčí Zoo Brno

Zanechte komentář

3 + 3 = ?