Sdílet
Starosta Svatopluk Beneš popírá obvinění

Bystrčník 16. 8. 2010 v 09.18 Témata: , , , , , , , , ,

Ing. Milan Kuchař, mnohaletý bystrcký aktivista a opozičník, v současnosti předseda místního klubu Věcí veřejných, obviňuje vedení bystrcké radnice už dlouhou dobu z porušování zákona o obcích. Podstatná část těchto obvinění se točí kolem faktu, že Rada městské části neinformuje občany o své činnosti v Bystrckých novinách ani při jednání zastupitelstva. Protistrana tvrdí, že informace o jednání rady si mohou občané nalézt na webu radnice a zastupitelům je o činnosti rady zpráva vždy podána.

Připomeňme, že tento spor Milana Kuchaře a radnice se nevede o legitimnost procedury, ale o její legálnost. Otázkou tedy není, zda taková forma informovanosti je pro občany dostatečná nebo užitečná, ale výhradně zda je zákonná nebo nezákonná.

Poslední akcí pana Kuchaře byla stížnost, kterou zaslal na ministestvo vnitra. Ředitelka odboru kontroly Ing. Marie Kostruhová požádala o vyjádření k věci Ing. Svatopluka Beneše, bystrckého starostu. Ten veškerá obvinění Ing. Milana Kuchaře popřel.

Vážená paní ředitelko,

dne 4.8.2010 jsem obdržel od aktivisty Ing. Milana Kuchaře kopii Vašeho stanoviska ze dne 21.6.2010 k jeho žádosti týkající se údajného nepodávání informací o činnosti Rady městské části Brno-Bystrc.

Všichni členové Zastupitelstva městské části Brno-Bystrc vždy obdrží písemně zápis ze schůze Rady městské části Brno-Bystrc, nejpozději na zasedání Zastupitelstva městské části Brno-Bystrc.

Tvrzení pana Ing. Milana Kuchaře se tedy nezakládají na pravdě.

Podání dle § 16 zákona o obcích jsou ve smyslu ustanovení vždy řešena. Stejně tak jako žádosti o informace dle zákona č. 106/1999 Sb.

S pozdravem

Ing. Svatopluk Beneš

Ke stažení

Odpověď starosty Svatopluka Beneše (PDF. Vymazaná část dokumentu obsahovala připsanou poznámku Ing. Milana Kuchaře. Pan Kuchař má samozřejmě plné právo se k odpovědi starosty vyjádřit, měl by tak ale učinit samostatným textem. Přidávat negativní komentáře pod texty oponentů je praxe, pro kterou Bystrčník kritizuje Bystrcké noviny. Přestože jsme médium ryze aktivistické, snažíme se být korektní.)

Související

Milan Kuchař (opět) vyzývá

Zanechte komentář

3 + 3 = ?