Bystrčník » Senior přišel o více než dvě stě tisíc

Sdílet
Senior přišel o více než dvě stě tisíc

Bystrčník 31. 5. 2012 v 05.46 Témata: , , ,

Další otřesný případ okradeného seniora řeší v těchto dnech brněnští kriminalisté. Obětí podvodníků a zlodějů se tentokrát stal třiaosmdesátiletý muž z Bystrce.

Starší pán si odpoledne vyšel na pravidelnou vycházku a došel až na Burianovo náměstí, kde se chtěl podívat na kapličku, když u něj zastavilo tmavé vozidlo s tónovanými skly. Z auta vystoupila žena snědé pleti, silnější postavy, na pravé tváři měla výrazné mateřské znaménko a na hlavě klobouček, který zakrýval vlasy. Hovořila německy, nepředstavila se, pouze uvedla, že s přítelem potřebují najít nejbližší nemocnici a muže požádala, zda by je nemohl navigovat. Senior souhlasil a nasedl do vozidla.

Po cestě s mužem hovořil také v německém jazyce silnější asi padesátiletý řidič světlé pleti. Svěřil se, že by potřeboval zaplatit operaci za kamaráda, ale má pouze dolary, které mu v nemocnici nechtějí vzít. Seniora následně požádal o výměnu peněz. Mělo se jednat o částku 117 000 korun. Starší pán v úmyslu pomoci, zavedl povedenou dvojici až k sobě do bytu. Ze skrýše vzal finanční hotovost a odpočítal požadovanou částku. Jen několik minut po odchodu bezpáteřních podvodníků si senior uvědomil, že byl oklamán. Nezůstaly mu žádné dolary a z úkrytu mu zmizelo dalších sto tisíc korun. Zloději staršího pána tak naprosto bezostyšně a drze okradli celkem o více než 200 tisíc korun.

V souvislosti s uvedeným případem policie opět apeluje zejména na starší občany, aby byli obezřetní v komunikaci s neznámými lidmi. Podobných podvodníků se po Brně pohybuje více a vymýšlí nejrůznější lsti, jak seniora okrást.

Poznáte-li osoby vyobrazené na identikitech, prosíme ihned informujte Policii ČR přes tísňovou linku 158.

por. Andrea Straková, 30. května 2012
Policie České republiky

*

Ke stažení

Identikit muž.pdf
Identikit žena.pdf

Zanechte komentář

3 + 3 = ?