Sdílet
Roman Onderka k občanské vybavenosti

Bystrčník 15. 3. 2012 v 14.51 Témata: , , , ,

Primátor Brna Roman Onderka odpovídá (?) na otázku k občanské vybavenosti pro obyvatele sídelního souboru Panorama nad Přehradou. Otázku i odpověď jsme převzali ze stránek primator.brno.cz, kde se můžete Romana Onderky zeptat i vy.

*

Dobrý den,

město prodalo pozemky developerské společnosti pro výstavbu bytů v komplexu Panorama v Bystrci. Rád bych se zeptal, kdo zajistí pro další nově bydlící v Bystrci občanskou vybavenost jako je doprava, pošta, školka apod., tak, aby nedošlo ke zhoršení současného – a nijak radostného – stávajícího stavu ?

Karel, 16. 2. 2012

Vážený pane,

v Bystrci je připravována výstavba nákupního střediska v lokalitě Kamechy, rovněž výstavba další mateřské školy a centra zdravotnických služeb – bližší informace v této záležitosti podá příslušná městská část Brno-Bystrc, Odbor územního plánování a rozvoje MMB pořídil studii. Pokud jde o občasnou vybavenost, na tu se v této lokalitě určitě nezapomíná. Územní plán města Brna pro ni vymezuje plochy v lokalitě Horní náměstí – v tomto pololetí bude tato otázka konkrétně řešena územní studií zahrnující také lokalitu Kuršova, kde však sami občané Bystrce nesouhlasili s projednávanou změnou územního plánu, která měla v této lokalitě na obvodu obytného souboru vytvořit plochy pro prodejnu potravin.

Pro další rozvoj veřejné hromadné dopravy je v územním plánu plánováno prodloužení tramvajové trati až do západní části lokality Kamechy. V návaznosti na obytný soubor Panorama je pak také vymezena rozvojová plocha pro sport, rekreaci a zábavu. Je však třeba zdůraznit, že kromě plánované výstavby MŠ je budování dalších aktivit občanské vybavenosti v rukou soukromých investorů.

Roman Onderka, 15. 3. 2012

*

Související

Obrazem: Panorama nad přehradou, další etapy výstavby

11 komentářů k příspěvku „Roman Onderka k občanské vybavenosti”

 1. Dalibor říká:

  Páni…odpověď na vše a na nic.Ještě v tom cítím trochu výčitek,že si za to vlastně můžeme samy,že je to tady na prd s občanskou vybavenosti.Na závěr nezapomeneme zmínit tramvaj,která se v příštích padesáti letech určitě bude stavět.Nechápu proč se lidé ptají na takové otázky,když stejně ví,že NIKDY nedostanou věcnou a přímo mířenou odpověď.

 2. Mr.Propper říká:

  Tak snad aby Roman vzal krumpáč a začal ty tramvajové koleje kopat, jinak se toho asi nedožijeme 🙂

 3. jc říká:

  Ten jo,spíš si je budou muset vykopat místní.A školku postavíme v akci Z.

 4. Zuuzka říká:

  jo, skolka v planovani bude tak za 5 let, kdy silne rocniky deti pujdou do skoly a pak se rovnou zmeni na ZS. Byla by potreba ted, kdy se do skolek nedostanou ctyrlete deti a trilete se pohybuji tak kolem 90. mista pod carou. A to bude pristi rok situace jeste horsi. Co se tyce saliny, tak rikali ze mame pristich deset let smulu, takze je to opravdu vyhled na 20 let dopredu. Tak treba na stara kolena budeme mit stesti a nebudeme muset s vnoucatama trikrat presedat.

 5. štětináč říká:

  Ptal jsem se na to proto, aby se pan primátor a obecně politici alespoň občas museli zamyslet
  a vzali v potaz, že všichni lidé nejsou mlčící stádo.

  Svoje další připomínky směřujte prosím např. na p. Greňa, který je zastupitelem v koalici v Bystrci
  i v městě Brně. Ten by přece měl mít enormní zájem o to, aby slibované věci nebyly realizovány
  až za 5 let : pavel.greno@seznam.cz

 6. Tomáš Ruprecht říká:

  Já třeba nechápu, proč když je tu takový problém se školkama, no tak proč se zkrátka vždy trvá na tom, že se školka musí postavit…

  V době, kdy je na každém rohu inzerát s pronájmem prostor nechápu, proč radnice nepronajme vhodné prostory pro školku, dále může zajistit učitelky a učitele do těchto „instatních-dočasných“ školek a ty „plodné“ ročníky mohou být takto velmi efektivně uspokojeny

  Prostě nevidím jediný důvod proč nemůže být školka outsourcována, resp. proč je zde zakořeněn předsudek, že školka je „kamenná instituce, která tady musí v nezměněném stavu být nejméně 100 let“, podle mne základním pilířem školky je UČITELKA A UČITEL, dále pěší dostupnost z bydliště a pak teprve nějaká cihlová pixsla a děti už vůbec netankuje, zda provozovatel školky má budovu ve vlastnictví nebo v pronájmu… takže doporučuju udělat třebas výzkum na planetě, kde žijí reální lidé a myslím, že těch 90 podčarových míst může být do září tohoto roku prostě passé.

 7. admin říká:

  Ale to je zajímavá myšlenka! Radnice vypíše konkurz na poskytování péče o děti… hm…

 8. MK říká:

  No pokud je pravda, že náklady na dítě ve státní školce jsou 7.5-10 za měsíc, tak by to nebylo od věci.

 9. Pája říká:

  Zhrnul bych to:
  pan primator: zeptejte se mě na co chcete a já vám na co chci odpovím.
  K projektu Panorama: Zajímalo by mě, pokud je pravda ze puvodni vlastnik bylo město, kolik na tom město vydělalo a kde ty peníze skončili. A v případě že ty pozemky město má tak proč je prodává celé a nenechá si část na občanskou vybavenost.

 10. Jiří Altman říká:

  Původními vlastníky pozemků (Panorama), s výjimkou jednoho malého u prodloužení ul. Nad Dědinou a dřívějšího parkoviště u Kachlíkovy, byli soukromí vlastníci. Zejména obyvatelé historické části Bystrce a jejich potomci, či nabyvatelé pozemků od nich. Na téma budoucnost prostoru nad Rakoveckou probíhala setkání s občany již kolem r. 1999-2000. Setkání se účastnili především občané – majitelé pozemků a jejich názor byl jednoznačný – uzpůsobit územní plán k zástavbě v této lokalitě.

 11. Honza z Brna říká:

  Bodejď by vlastníci polí, které jim byly k ničemu, nechtěli z nich stavební parcely. A ostatní je pochopitelně nezajímalo. A když jim úřady šly na ruku, tak proč ne.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?