Sdílet
Ředitelka žebětínské ZŠ zpronevěřila peníze. Znovu stojí před soudem

Bystrčník 25. 6. 2011 v 11.28 Témata: , , , , , , , ,

Drobná nesrovnalost ve výpočtu sociální dávky přivedla brněnské kriminalisty na stopu dnes již bývalé ředitelky základní školy v brněnské části Žebětín. Podle policie neoprávněně nakládala se svěřenými penězi, rozdělovala je na odměnách mezi své stoupence z pedagogického sboru a sama sobě při odchodu do důchodu opakovaně vyplatila desetitisícové odškodné. Jednašedesátiletá žena byla obžalována z porušování povinnosti při správě cizího majetku, dnes pokračuje již po několikátém odvolání její soud. Hrozí jí šest měsíců a pět let.

„Vyšetřovatelé při hloubkové revizi dostupných podkladů odhalili nejen zmatečně vedenou dokumentaci protežující ve svém důsledku užší kolektiv pracovníků nakloněných vedení, ale i daleko závažnější prohřešky ředitelské agendy, jako jsou smyšlené počty dětí ve družinách,“ uvedl policejní mluvčí Petr Nečesánek. Místo třiceti dětí jich ředitelka hlásila šedesát. „Tím v podstatě dostávala větší peníze, větší dotace,“ vysvětlila policejní vyšetřovatelka Hana Šinclová, která se případem poslední rok zabývala. Do spisu nashromáždila více než tisíc stran materiálů.

(…)

www.ct24.cz

Znalkyně: ředitelka školy uváděla špatné údaje

Poslední možnost, jak ozřejmit případ zpronevěry na základní škole, nabídl v pátek Městskému soudu v Brně ekonomický znalecký posudek. Analyzoval výkazy brněnské základní školy v Žebětíně z doby, kdy tam působila obžalovaná bývalá ředitelka Jiřina Káňová.

Dvaašedesátileté ženě teď hrozí za porušení povinnosti při správě cizího majetku až pětileté vězení. Státu měla způsobit škodu ve výši milion dvě stě tisíc korun.

Posudek se zabýval údaji do roku 2008. V té době ředitelka odešla do důchodu. Účetnictví měla podle něj škola vedené dobře. „Vycházelo ale z mylných údajů. Například tam byl napsaný úplně jiný počet žáků školy, než kolik jich bylo ve skutečnosti,“ konstatovala soudní znalkyně Jarmila Jelínová.

(…)

brnensky.denik.cz

Související

Ředitelka žebětínské školy zpronevěřila milion (aktualizováno)

Zanechte komentář

3 + 3 = ?