Sdílet
Ředitel Zoo Hovorka: Vstupní areál torpéduje malá skupina lidí. Jako R43

Bystrčník 6. 11. 2010 v 08.48 Témata: , , , , , , ,

Přestože zoo neustále něco vylepšuje, návštěvnost letos klesla. Čím to podle vás je?

Letošní pokles návštěvnosti turistických cílů se pohybuje mezi deseti a dvaceti procenty. My se pohybujeme okolo patnácti procent. Není to způsobeno jen ekonomickou krizí, ale letos je to i kvůli výjimečně špatnému návštěvnickému počasí. Propršel celý květen a největší deště navíc byly o víkendech. Takže jsme měli oproti předchozím letům poloviční návštěvnost. V červenci zase byla třicetistupňová vedra a zdolávat ten náš kopec při takovýchto teplotách se také moc nechce, takže návštěvnost byla také poloviční. V dalších měsících už byla oproti předchozím rokům vyšší, ale už nestačila tyto dva ztracené měsíce vykompenzovat. Samozřejmě nejen od Beringie, ale od řady dalších věcí, které tu připravujeme, očekáváme, že nám přinesou vyšší návštěvnost. Brněnská zoologická zahrada má ovšem jeden velký handicap, kterým je chybějící parkoviště.

Jak to nyní vypadá s projektem nového vstupního areálu, jehož součástí by mělo být právě i parkoviště?

Proběhla velká diskuse a nyní se toho chytla poměrně malá skupina lidí, která tento projekt torpéduje. Je to stejná skupina, která se snaží zabránit například vzniku rychlostní komunikace R43. Osobně si myslím, že je to velice negativní kampaň. Ta auta sem stejně přijedou. My je chceme pouze soustředit na jedno místo, takže na zvýšenou zátěž pro životní prostředí nedojde. Nyní však musíme udělat velkou ekologickou analýzu, která přijde na čtvrt milionu a trvá zhruba půl až tři čtvrtě roku. Tím se to teď pozastavilo a dělají se přípravné administrativní kroky.

(…)

Zkráceno, celý rozhovor Radka Babičky s ředitelem brněnské Zoo Martinem Hovorkou si přečtěte v deníku Metro

Rozhovor byl publikován v Metru 15. října, tedy ještě před volbami. V komunálních volbách v Kníničkách získalo uskupení Naše Kníničky bez R43 35,73 %, Sdružení nezávislých kandidátů pro Kníničky 25,43 %. Podpora místních obyvatel pro subjekty, které nechtějí v Kníničkách R43 ani nový vstupní areál do Zoo je větší, než se domníval ředitel Zoo Martin Hovorka.

Související

Nový vstup do ZOO: Proti jsou Kníničky zdravé i obyčejné
Jak bude vypadat vstupní areál ZOO?
Říjen 2009: Nechceme obří parkoviště v Kníničkách
Výsledky komunálních voleb v Kníničkách

Jeden komentář k příspěvku „Ředitel Zoo Hovorka: Vstupní areál torpéduje malá skupina lidí. Jako R43”

  1. Piskor M. říká:

    Pan ředitel brněnské ZOO by měl především hájit zájmy zvířat na Mniší hoře. A proto by mě zajímal jeho názor na každoroční ohňostroje na pryglu, kdy nářek zvířat slyším v Bystrci. A také co říká na to, že most zamýšlené R43 u přehradní hráze by byl vidět téměř z celého areálu ZOO, což mu jistě také návštěvníky nepřitáhne.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?