Sdílet
Propagace islámu? Jen přednášky o jiných zemích, brání se bystrcká škola

Bystrčník 10. 2. 2017 v 09.25 Témata: , , , , ,

Brno – Přednáška zahrnující propagaci islámu, nebo jen povídání o životě v zahraničních zemích? Zatímco někteří rodiče se bojí příjezdu zahraničních studentů na bystrckou základní školu Heyrovského, tamní ředitelka uklidňuje, že jde jen o součást programu Edison. Do školy má díky tomu dorazit pět zahraničních studentů z Portugalska, Číny, Indonésie, Turecka a Ghany.

Podle některých rodičů výuka studentů, z nichž část pochází z islámského světa, může dětem podsouvat náboženskou ideologii. „Nejde ani tak o propagaci islámu, spíše dětem podprahově podsouvají, co si mají myslet. Propagují myšlenku islamizace a to, že je míšení kultur a ras normální. Nemám nic proti jiným kulturám, iniciativa ale může šířit nenávist,“ řekl jeden z rodičů Hynek Charous. Kritizuje i to, že akci dělá nezisková organizace.

Vedení školy se také podle něj rodičů nezeptalo, zda s takovou výukou souhlasí. Dle slov ředitelky školy nicméně o projektu rodiče věděli už od června. „O všem je otevřeně informujeme,“ ujistila Ludmila Eliášová. Návštěvu zahraničních studentů nezruší.

Školy by podle Charouse neměly děti o náboženství učit vůbec. „Islám není ani náboženství, ale ideologie a zpolitizovaná záležitost, která nemá ve škole co dělat. Proti víře jako takové ale nic nemám, pakliže je tolerantní a nevnucuje nevěřícím své názory,“ dodal.

(…)

Zkráceno, celý článek včetně ankety najdete na stránkách Brněnského deníku Rovnost

Související

Zita Žaludová: Projekt EDISON na ZŠ Heyrovského 32
Multikulti na Heyrovského: Odpor, lhostejnost i souhlas. Škola nic měnit nechce
Multikulti vzbuzuje odpor. Někteří rodiče cizince ve školách nechtějí

5 komentářů k příspěvku „Propagace islámu? Jen přednášky o jiných zemích, brání se bystrcká škola”

 1. Viktor Lošťák říká:

  Informace uvedená v článku ředitelkou školy je nesprávná. Není pravda, že „celou akci zaštiťuje právě klub rodičů“, jak tvrdí. Klub rodičů nejenže nic nezaštiťuje, ale vůbec o návštěvě cizinců nejednal. Dozvěděli jsme se o problému až když vznikl.

 2. Honza Zeman říká:

  Vůbec vyjádření ředitelky o tom, že si budou povídat o zvířátkách je úsměvné.

 3. ZoRo říká:

  Tak děti, opakujete po pánovi, nevěřící – pes, pes – nevěřící…. :))

 4. X říká:

  http://kniznirecenzeetc.blogspot.cz/2017/02/multikulturni-pohadka.html

 5. Laďa říká:

  „…Školy by podle Charouse neměly děti o náboženství učit vůbec. Islám není ani náboženství, ale ideologie a zpolitizovaná záležitost…“ — tak tím spíš by se o tom mělo ve škole učit, ne? Stejně jako o všech zhoubných ideologiích: o komunismu, nacismu, o tom že i křesťané před pár stoletími pod různými záminkami ve velkém vraždili a například na Filipánách křesťané ve velkém vraždí i dneska. KDO NEZNÁ CHYBY MINULOSTI, JE ODSOUZEN JE OPAKOVAT. Proto by se ve škole mělo učit všechno, i co to, co to je Islám.

  Víte co to bylo tmářství? Byla to ideologie jedné odnože křesťanů, podle které by člověk neměl chodit do školy, protože učit se cokoliv jiného než obsah bible, je pro člověka škodlivé.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?