Bystrčník » Pololetní prázdniny v Zoo: Minulý rok sněhové, letos opravdu jarní

Sdílet
Pololetní prázdniny v Zoo: Minulý rok sněhové, letos opravdu jarní

Bystrčník 19. 2. 2014 v 14.35 Témata: , , , , , ,

jarní prázdniny 2014Zoo Brno, tisková zpráva • Brněnská zoo i letos připravila pro děti ve věku od 7 do 11 let atraktivní program na jarní prázdniny. Zatímco v loňském roce byla zahrada v tuto dobu pod sněhem, letos je v téměř jarním kabátě. Každý den přijde 20 dětí, některé v zahradě prožijí jeden den, některé celý týden. Pozorování zvířat, promítání přírodovědných filmů, soutěže a další nevšední zážitky čekají na děti každý den od 8:00 do 16:00 hodin.

Děti každý den navštíví jinou část zahrady. Největší atrakcí je pro ně setkání se žirafami síťovanými, medvědy kamčatskými nebo prohlídka stájí na dětské zoo. Letošní novinkou v programu jsou lachtani medvědí, kteří přijeli do zahrady na konci minulého roku, a jejich komentované krmení se teprve připravuje. Malí účastníci jarních prázdnin v zoo tak budou moci nahlédnout do těchto příprav.

V týdenním programu nechybí ani návštěva u ledních medvíďat Komety a Nanuka a krmení lemurů kata. Program je samozřejmě přizpůsoben aktuálnímu počasí, a v případě deště je naplánovaná prohlídka Tropického království, kde na děti čeká nejen příjemných 25 °C, ale také kajmani, piraně a varan komodský. Ani letos nebude chybět velmi oblíbená návštěva Stanice mladých přírodovědů, kde si kluci a holky mohou ověřit, jestli se umí dobře starat o svého domácího mazlíčka. O tuto atraktivní podobu prázdnin je mezi dětmi stále větší zájem. Více než polovina dětí tráví prázdniny v zoo poprvé, někteří patří mezi pravidelné účastníky.

Monika Brindzáková
tisková mluvčí

Zanechte komentář

3 + 3 = ?