Bystrčník » Pivo ve fontánce zřejmě pěnit nebude

Sdílet
Pivo ve fontánce zřejmě pěnit nebude

Bystrčník 12. 10. 2010 v 15.53 Témata: , , , , , , , ,

Pokud získá bystrcká KSČM a Zelená pro Bystrc více jak deset procent, pan Kuchař zasedne společně s paní Kovářovou v radě MČ a bystrcká ODS těsně překročí pětiprocentní hranici pro vstup do zastupitelstva, narážím bečku a pivo bude ve fontánce pod lípou naproti Šťávovi tryskat.

Že je to nemožné? Nu, je. Minimálně to druhé míněné. Ale proč nesnít a nenechat se opíjet kašnou plnou dostatečně pěnivého moku. Karty jménem služba veřejnosti, jak chápu jednotlivé zastupitele a radní MČ, lze díky volbám promíchat.

Poměrné zastoupení v Radě MČ na základě výsledků voleb nepovažuji jen za pouhopouhé odrhovačky brněnských komunistických kandidátů, když tímto způsobem odpovídají na rčení, že s vámi nikdo nepůjde ani na toaletu natož do nějaké koalice.

V poměrném zastoupení vidím možnost, jak se v budoucnu můžou řešit problémy aniž by měl občan pocit, že jeho názor či myšlenka jde jednoduše silácky převálcovat. Současní místní radní si doposud někdy pletli pojem mezi vládnutím a zmíněnou službou pro veřejnost (U nás v Bystrci se to týkalo například plánované výstavby polyfunkčního domu na Horním náměstí, vedení Bystrckých novin aj.),

Přijatelné strany, kandidující do bystrckého zastupitelstva, mají ve volebních programech jen omezenou množinu záměrů a slibů. Umístit obchodní dům nikoliv do stávající sídlištní zástavby ale na Kamechy, dětská hřiště na Kamechy, prodloužení šaliny na Kamechy, posílení autobusu 52 na Kamechy, prostě samé Kamechy. Distancují se od závleku trolejbusu 30 do terminálu ZOO, nechtějí R43 přes Bystrc a další.

Co jsem však ani od  představitelů radnice, ať již té současné či budoucí, neslyšel a slyšel bych rád:

Přál bych si, aby nově zvolení zastupitelé městské části Bystrc podali návrh a vyvolali jednání s dopravcem, ohledně změny tarifní zóny několika zastávek na trase linky číslo 303.

Bylo by oprávněně spravedlivé, kdyby zastávky Kozí horka, Rokle, Jelenice, Obora, Lávka pod hradem a Hrad Veveří nacházející se na území města Brna, byly přeřazeny z mimobrněnské zóny 310 na brněnskou tarifní zónu 101. Jak k tomu třeba přijde budoucí starosta pan kastelán Fedor (TOP 09), aby si cvakal ve třistatrojce extra lístek, když pojede jenom po Bystrci z hradu na radnici?

Převelice rád bych, aby se vyvolala diskuze ohledně rychlé výstavby další mateřské školky a to modulárním systémem, která by byla dostupná podle specifických pravidel pro děti jak z bystrcké, tak i ze žebětínské části Kamech. Nyní se děti umísťují do MŠ dle bodového systému, jehož významnou součástí je údaj – místo trvalého bydliště rodičů. Jelikož Kamechy jsou stále nesmyslně rozděleny katastrální hranicí na dvě části, může nastat situace, že dítě bydlící na stejné ulici jako nově postavená školka, se do školky nedostane, jelikož smůla nese název „adresa trvalého bydliště v sousední čtvrti“.

Chtěl bych, aby se prosadil záměr získání finančních prostředků na vybudování dalšího parku v Bystrci v lokalitě nad Teyschlovou ulicí, na místech, kde veřejnou zeleň vymezuje územní plán.

Je zřejmé, že hlavní slovo v rozhodování bude mít ve většině případů zastupitelstvo města Brna, už z té podstaty, že vše záleží na finančních možnostech města, případně finančních zdrojů získaných z různých dotačních programů.

Každopádně iniciátorem výše navrhovaných změn by mělo být to naše nové, milé, přátelské a výkonné zastupitelstvo, respektive Rada městské části, která by byla zvolena zastupitelstvem, dle poměrného zastoupení na základě výsledků voleb.

Tak jaká, vážená veřejnosti? Už mám začít čistit sanitárními prostředky trubky fontány pod nejstarší bystrckou lípou?

Jaromír Blatný
kandidát do zastupitelstva MČ Bystrc (bez p.p., KSČM, #10)

Zanechte komentář

3 + 3 = ?