Sdílet
Parkoviště u Kachlíkovy zabírá stavební firma

Bystrčník 30. 6. 2011 v 13.47 Témata: , , , , , , ,

U Kachlíkovy ulice se staví areál obytných domů Panorama nad přehradou. Omezení parkovacích možností, které to vyvolává, rozhořčily pana Jaroslava Kučeru. Jeho otázku a odpověď Evy Kubátové z odboru dopravy a životního prostředí bystrckého úřadu jsme převzali ze stránky otazky.umc-bystrc.cz.

*

Dobrý den.

Velké parkoviště na ul.Kachlíkova má být více jak z poloviny zabrané stavební firmou. To znamená, že více jak 70 automobilů nebude mít kde zaparkovat.To máme jezdit po celé Bystrci a hledat parkovací místo?

Přitom by se při dobré vůli, již dalo parkovat na nově vybudovaných stáních,které jsou již hotové a mají toto parkoviště nahradit. Že se tak stane, nikdo nepochyboval, mysleli jsme si, jak je to dobře promyšlené. Opak se stal ale pravdou. V současné době jsou po parkovišti umístěny značky tak chaoticky, že není vůbec zřejmé jak bude parkování pro ten zbytek automobilů vypadat. Dle mého názoru i názoru ostatních rozhořčených řidičů je rozhodnutí UMČ nezodpovědné a alibistické. Pro tuto lokalitu dlouhodobě (při stavebním tempu) zničující. Stačilo by málo, upřednostnit potřeby obyvatel a ne stavební firmu.Děkuji za odpověď.

Kučera Jaroslav

*

Dobrý den,

k dopravním omezením na ul. Kachlíkově v souvislosti s výstavbou obytného souboru Panorama Vám sdělujeme následující:

Parkování vozidel obyvatel bude v celém rozsahu zachováno na parkovišti pod domem Kachlíkova 1 a na parkovacích místech u rodinných domků ul. Nad Dědinou.

Stávající plocha parkoviště vedle domu Kachlíkova 2 bude dotčena stavbou, dojde zde k odfrézování obrusné vrstvy v celém rozsahu (bude trvat cca 2 dny), polovina parkoviště však zůstane funkční a vhodná k parkování vozidel po celou dobu výstavby křižovatky, dokud nebudou nová parkovací stání s příjezdem z ul. Nad dědinou uvedena do předčasného užívání (ještě nejsou dokončena a neproběhlo řízení o předčasném užívání na stavebním úřadě).

Zároveň bude uvedeno opět do plného provozu i parkoviště pod OC MAX (firma provádějící propojení Vírského vodovodu v této části již práce dokončila).

Ing.Eva Kubátová, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy

*

Související

Obrazem: Panorama nad Přehradou

Zanechte komentář

3 + 3 = ?