Sdílet
Páchne vám voda chlórem? Lidé si stěžují v Bystrci i Žebětíně

Bystrčník 11. 10. 2016 v 11.32 Témata: , , , , , ,

Voda z vodovodu v Bystrci páchne chlórem. Nedá se pít, jako kdyby byla z bazénu, stěžuje si řada lidí v Bystrci, ale i v sousedním Žebětíně. Zápach dávají do souvislosti s nedávným incidentem, při němž se ve zdrojích pitné vody objevily bakterie a voda se musela převařovat.

„Jsem v Žebětíně a zrovna včera jsem nezvládla vypít ani skleničku,“ kritizuje kvalitu vody Irena Čermáková. „Jak jsem ten chlór či co to je ucítila, tak jsem si prostě musela jít pro minerálku.“

„Když prala pračka nebo tekla voda v koupelně, myslela jsem zpočátku, že někde uniká plyn,“ popisuje zápach Sylvie Chvostková z Bystrce.

„Manželce voda také páchne. Mně je to jedno, já jsem víc na pivo,“ směje se asi čtyřicetiletý muž ze Štouračovy ulice.

Podle dalších páchne voda i na Kachlíkově ulici a jinde. V jiných ulicích Bystrce si však nestěžuje nikdo a zdá se, že tam je vše v pořádku.

„Bystrc má několik tlakových pásem vodovodu, které nejsou běžně navzájem propojeny,“ vysvětluje rozdíly v kvalitě vody zastupitel městské části Milan Krátký (Bystrčáci). „První záchyt kontaminace vody bakteriemi byl v Žebětíně, jehož část je napájena z vodojemu Chvalovka, stejně jako okolí smyčky Ečerova. To byly také oblasti, kde se zpočátku vyskytovala nejvyšší koncentrace desinfekce. Já sám mám vodu z vodojemu Žebětín I a ta mi dnes připadá naprosto normální.“

Podle zástupce akciové společnosti Brněnské vodárny a kanalizace, která je odpovědná za dodávku vody, může být zápach spojen s více faktory. Zvýšené dávkování desinfekčních činidel prý není tím hlavním.

„Zápach je do značné míry psychologický jev. Stejná voda někomu páchne, jiný ji vnímá jako bezvadnou. Stav vody dnes splňuje všechny stanovené parametry, včetně senzorických. V jednotlivých lokalitách může být však ovlivněn průtokem, tedy tím, zda lidé vodu odebírají více či méně,“ vyjádřil se pracovník společnosti.

-vl-

2 komentáře k příspěvku „Páchne vám voda chlórem? Lidé si stěžují v Bystrci i Žebětíně”

  1. pepik říká:

    kravina, Kamechy, voda neskutecne smrdi, uz tydny kupujeme balenou vodu na piti jak idioti. Pri koupani to pali v ocich. Potom smrdite, jako kdyby vas nekdo nalozil do chloru.

  2. jonata říká:

    Nám voda také smrdí. Volala jsem na vodárny, kde mi řekli, že je vše v normálním stavu a voda páchnout nemůže. Řekla jsem jim, že se to nedá pít, z vody jde zápach. Odpověď byla, že je vše vpořádku, že neví proč to smrdí. Nevím, co máme dělat, na koho se obrátit. Ale proč máme platit za špatnou drahou vodu?

Zanechte komentář

3 + 3 = ?