Sdílet
Otužilý cyklista zaútočil na auto

Bystrčník 5. 1. 2013 v 06.31 Témata: , , , , , ,

Na linku 156 v pátek 4. ledna odpoledne zatelefonovala osmapadesátiletá svědkyně závažnou informaci o dopravní nehodě, která se stala v křižovatce Kníničská×Bystrcká naproti tamní čerpací stanici. Na místo proto okamžitě vyjela nejbližší hlídka MP, která po příjezdu zjistila, že na uvedené křižovatce došlo k zachycení cyklisty projíždějícím vozidlem, které řídil sedmačtyřicetiletý muž. Strážníci vyrozuměli také státní policisty i záchranku, která po prvotním ošetření odvezla zraněného cyklistu do nemocnice na chirurgii.

Přivolaná hlídka Policie ČR z oddělení dopravních nehod si převzala celý případ k šetření.

(dk)
Městská policie Brno

7 komentářů k příspěvku „Otužilý cyklista zaútočil na auto”

 1. MK říká:

  Škoda že není víc podrobností, zajímalo by mne, komu to dala policie za vinu. Pán neměl na kole na přechodu co dělat. Stejně tak hodně cyklistů využívá 4proudovku Bystrc-Komín a tam taky nemají co dělat.

 2. Sara říká:

  Nejhorší křižovatka!!!Ve výhledu od ZOO není v létě přes ty stromy vúbec vidět tramvaj a 2auta se nevejdou vedle sebe(řidiči vědí o čem píšu)před odbočením k semaforu.A cyklisté na kole na přechodu?Běžné v Bystrci u Mlýna – motají se mezi přecházejícíma a hurá směr řeka,kde jedou bezohledně mezi maminkama s dětima.Neplatí to plošně pro všechny!!!!!!!!!!!

 3. Vocyklenec říká:

  MK: Nehoda se stala na přechodu?
  Proč by cyklisté neměli co dělat na 4proudovce?

 4. lulu říká:

  Protože,když vede kolem silnice ciklistická stezka nesmí cyklisté jet po silnici

 5. MK říká:

  Auto stálo za přechodem, kolo bylo opřené před přechodem. Kolo bylo vcelku, dokonce taška na zadním nosiči byla na svém místě. Takže snad nic vážného.

 6. Vocyklenec říká:

  lulu: zřejmě máte na mysli:
  “ § 57

  (1) Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo
  je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a
  vymezený prostor pro cyklisty, je cyklista povinen jich užít.“
  O povinném užití stezky pro chodce a cyklisty v zákoně nic není. Krom toho, cyklista přijíždějící od Jundrova, nebo připojující se u Branky se o stezce vůbec nedozví.

  MK: Z polohy kola, které tam evidentně někdo postavil po nehodě, usuzujete, že cyklista jel po přechodu?

 7. MK říká:

  Jel nebo mohl kolo vést, to že se tam jezdí po přechodu je naprosto běžné. Psal jsem, že by to chtělo víc podrobností. A značka je u Svratecké i u Branky.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?