Bystrčník » Odstraní úřad sporný plot? (aktualizováno)

Sdílet
Odstraní úřad sporný plot? (aktualizováno)

Bystrčník 23. 2. 2010 v 13.27 Témata: , , , ,

Vážení,

vzhledem k tomu, že se vaše sdružení orientuje na nezbytnost ochrany přírody a krajiny a zachování kvality bydlení v Bystrci II a okolí, mám za to, že by vás mohlo zajímat řízení o odstranění oplocení pozemku pana Holana, kterým byla přerušena cesta spojující lokalitu Horního náměstí s údolím potoka Vrbovce. I když tato cesta přetínala i náš pozemek, nenapadlo nás nikdy si obě části spojit plotem a zahradit tak přístup do údolí, které by mohlo být další klidovou zónu pro obyvatele Bystrce II.

Z přiloženého dopisu není jasné, že půjde nutně o odstranění této nezákonné stavby. Možná se bude jednat i o nějaké náhradní variantě, která by možná vyřešila přístup na náš pozemek, ale průchod do údolí Vrbovce by nevznikl.

S pozdravem

Pavel Švancara
pavel.svancara@gmail.com
24. ledna 2010

K věci zatím nemáme žádné další informace, jen dokument s fantastickým názvem Oznámení o zahájení řízení o nařízení odstranění stavby, který nám poslal pan Švancara. Tomu se zároveň omlouváme za zpožděnou reakci, způsobenou šlendriánskou prací našeho správce.

Pokusíme se o záležitosti zjistit víc.

Aktualizace 24. února 2010 13:47

Informace o parcele 2182, kolem níž její majitel vystavěl bez povolení plot, najdete v katastru nemovitostí a katastrální mapě. Přesně jak píše pan Švancara, jde přehrazení tradiční pěšiny z Bystrce k potoku Vrbovci, vyznačené dokonce i v mapě.

Problém zřejmě trvá delší dobu a rozrušuje víc lidí než jen pana Švancaru, jak ukazuje i namátkou vybraný názor z loňské ankety měststkého úřadu k Programu rozvoje:

Bydlím na novém sídlišti Kamechy a chybí mi zde především dětské hřiště a velmi mi vadí spousta odpadků
všude v okolí (…) Dále mi velmi vadí uzavření jediné cesty, která vedla okolo zahrádek (z ulice Foltýnova) do lesa k potoku Vrbovci – nevím, jakým právem ji kdo zabarikádoval.

Z výsledků ankety k Programu rozvoje

Zanechte komentář

3 + 3 = ?