Bystrčník » Obrazem: Upíří stezka potřetí

Sdílet
Obrazem: Upíří stezka potřetí

Bystrčník 5. 11. 2013 v 12.46 Témata: , , ,

no images were found

Už  třetí ročník Upíří stezky uspořádal pro děti z Bystrce a okolí Klub rodičů a přátel ZŠ Heyrovského. Na asi 1,5 kilometru dlouhé procházce nebojácné návštěvníky děsila strašidla všeho druhu, kdo hrůzy procházky temným lesem přečkal, byl odměněn čajem a špekáčkem.

„Na letošní stezku přišlo asi 370 dětí, celkem kolem osmi stovek návštěvníků. Je to opět citelně víc, než v minulém roce,“ zhodnotila akci Michaela Lužová, předsedkyně Klubu rodičů. „Na organizaci se přímo na místě podílelo 36 lidí, celkem více než čtyřicet. Návštěvníkům i organizátorům děkujeme.“

Výtěžek akce jde ve prospěch základní školy.

Foto: Aleš Ležatka

Související

Děsivější, špekáčkovitější a s pečenými hady – třetí Upíří stezka už si na vás brousí zuby!

9 komentářů k příspěvku „Obrazem: Upíří stezka potřetí”

 1. ok říká:

  Akce super, citelně tu na sídlišti chybí.
  Trasa však poměrně dost složitá, vzhledem k mokrému listí ta strž nebyla zcela ideální… a také bude příště nutno akci lépe nadimenzovat – dárky pro děti došly už před polovinou, čaj v polovině a špekáčky chviličku po.. ti, co vyrazili na největší tmu v půl osmé, museli být nadšeni z chlebu a kečupu. Chápu, děti nešly kvůli odměně, ale děti jsou děti a aspoň ten bonbon na ně čekat za 45 Kč mohl:)

 2. Viktor Lošťák říká:

  Máte úplnou pravdu.

  Co se trasy týče, je tady v Bystrci jen velmi málo možností kudy ji vést, aby se dala v noci projít, nebyla ani moc krátká ani dlouhá, vedla pokud možno lesem a na konci se dal udělat oheň. Dvakrát jsme zopakovali stejnou cestu, potřetí už jsme opravdu nechtěli dělat stále totéž, tak jsme zvolili jinou trasu. Že to bylo s obtížností už skoro na hraně jsme si uvědomovali, ale jinou možnost jsme neviděli.

  Špekáčky, pokud vím, nedošly, sám jsem ještě po ukončení po osmé hodině asi pět v cíli viděl, ale čaj ano. Tak nebo tak, jestli jste občerstvení nedostala, je to problém a je to neomluvitelné, co se dá k tomu jiného říct.

  370 dětí je prostě moc. Klub samozřejmě těší, že je akce populární, ale nedá se to za čtyři hodiny akce rozumně zvládat. Děti jdou ve štrúdlu, celá romantika tichého lesa je pryč. Dobu startu přitom nelze nijak prodloužit. Nad tím vším se musíme zamyslet a zřejmě změnit úplně celý koncept.

  Děkuji moc za připomínky.

 3. ok říká:

  Ano, ten štrůdl byl cítit, vycházeli jsme před šestou a strašidla jsme si ani neužili, skočili na prvního ve štrůdlu a pak už to pro ostatní ztrácelo smysl, loni se nám podařilo čas vychytat líp. Co cesta s východem mezi chatami nahoře pod Teyschlovkou, kolem chat se to stáčí po příjemné cestě a vyleze se nahoře U tří borovic, na poli by pak ohniště taky nemusel být problém, ne?
  Tak ono o ten špekoš nejde, ale znáte děti, semtam tam lítal někdo s svítící tyčkou, pamatovali si, že loni něco dostali a ač dospělý to pochopí, dítě ne:)
  Mmch a co zkusit udělat akci dvoudenní, pátek – sobota?
  Jinak každopádně dík za to, že vůbec někdo pro děti něco dělá!!!

 4. Viktor Lošťák říká:

  Trasu, kterou navrhujete, určitě zvážíme, díky za tip. Že je dítěti líto, že něco nedostane, tomu rozumím úplně přesně. Zjistím ještě jak to vlastně v tom cíli bylo a kde se stala chyba, i když chápu, že dojem se tím už nenapraví. Vy jste sice shovívavá, ale tohle by se stávat v žádném případě nemělo.

  Dvoudenní akce se mi moc reálná nezdá. Nevím jak zajistit, aby se lidé rovnoměrně rozdělili po oba dny, nehledě už na to, že organizátoři sami to dva dny po sobě prostě nedají. Je tu taky návrh dělat raději než jednu větší stezku dvě menší (jaro-podzim?), zatím je to ale jen taková vágní úvaha.

  Jinak kdybyste měla jakýkoli námět na akci, která by se vašim dětem líbila, budeme moc vděční za každý návrh (info@krap32.cz).

 5. klobouk71 říká:

  Také jsem se zúčastnil, ale větší strach jsem měl z toho, abych někde neuklouzl a nespadl do bláta, škoda.

 6. jc říká:

  Formou přihlášky na pátek a na sobotu?A budete zhruba vědet kolik přijde lidí.

 7. jc říká:

  A možná i na neděli.

 8. Viktor Lošťák říká:

  jc: To je zajímavý nápad. Kdo se předem přihlásí, dostal by třeba slevu. Možná bychom tak dokázali předem lépe odhadnout kolik přijde lidí, ano.

 9. jc říká:

  Tak hlavně by jste to třeba měli rozdělené . A počet lidí by se třeba rozložil a nebylo by jich tam najednou tolik .A co se týká trasy.Tak třeba od divokých prasat po vstupní kovovou branku do obory v Údolí oddechu.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?