Sdílet
Obrazem: Stavební úpravy Společenského centra

Bystrčník 7. 10. 2017 v 18.22 Témata: , ,

Na jaře byly zahájeny stavební úpravy Společenského centra na ulici Odbojářské v Bystrci, zatepluje se, upravuje se kotelna a vnitřní technické instalace. Menších změn dozná také předsálí, kde má být nově prostor pro příležitostnou kavárnu včetně venkovního posezení. Stavební práce se mírně zkomplikovaly, když byl ve stavbě nečekaně objeven azbest. Nyní jsou stavební práce v závěrečné fázi a celá stavba bude hotova do poloviny října.

Na rekonstrukci Společenského centra dává více než 17 milionů korun ze svého rozpočtu město Brno, 4 miliony korun přispívá městská část, zhruba 2 miliony jdou z evropských dotací.

První událostí ve znovuotevřeném centru má být v sobotu 28. října 23. ročník šachového turnaje Pohár bystrcké radnice pořádaný šachovým klubem Bystrc Oilers. Plánuje se i slavnostní otevření Společenského centra pro veřejnost na 8. listopadu.

-i-

8 komentářů k příspěvku „Obrazem: Stavební úpravy Společenského centra”

 1. zoro říká:

  Na nápaditost už v rozpočtu nezbyly peníze? Nebo chtěl někdo podtrhnout normalizačního ducha „Agitačního střediska Bystrc“?

 2. Michael Piskor říká:

  Po těch letech už to opravit potřebovalo. Hlavně se těším na nové osvětlení, protože tam vždy bývalo přítmí jako v nějaké hrobce.

 3. zoro říká:

  To je hlavně kvůli tmavým stěnám, takže teď to bude jen jako osvětlená hrobka.

 4. Michael Piskor říká:

  Tak už tam bude chybět jenom Lenin 🙂

 5. Tomáš Ruprecht říká:

  Místo Lenina bych tam ocenil raději pořádnou wifinu 🙂 NIc, jdu si pro instantní vitamíny (mošt na Vondrákové) a po cestě mrknu jak ten upgrade vypadá 🙂

 6. Michael Piskor říká:

  To byl vtip.

 7. KarelK říká:

  A lžistarosta to slavnostně otevře.

 8. Tomáš Ruprecht říká:

  Michael Piskor: Však já vím, jen jsem na to prostě musel mým svérázným originálním ajťáckým způsobem reagovat 🙂

  KarekK: a co když je to pravdystarosta? Nebo možná to není ani starosta, ale spíš radosta! Vždyť řešit starosti Bystrce je přece radost každého Bystrčáka! 🙂

Zanechte komentář

3 + 3 = ?