Bystrčník » Obchvat Kníniček? Problém řeší na úkor nás ostatních, stěžují si v Medlánkách

Sdílet
Obchvat Kníniček? Problém řeší na úkor nás ostatních, stěžují si v Medlánkách

Bystrčník 10. 2. 2017 v 07.19 Témata: , , , , ,

Brno – Přišli bychom o jeden z nejhezčích přírodních koutů v Brně. Tak lidé ze severozápadu města negativně reagují na studii obchvatu Kníniček. Má vést kolem zoologické zahrady. K Technologickému parku pak lidé dojedou kolem Medláneckého letiště.

Kníničská radnice si na podnět místního zastupitelstva nechala zpracovat studii. Zatím leží na stole starosty Martina Žáka. Jestli ji předloží městu a kraji k posouzení, zatím není jisté. Ve čtvrtek nezvedal telefon.

Podle kníničského zastupitele Petra Firbase má studie dvě roviny. „Jedna je samostatný obchvat kolem zoologické zahrady. Nyní lidé projíždějí Kníničkami Ondrovou ulicí po krajské silnici. Dopravní situace je katastrofální. Fasády domů jsou špinavé, nepočítám velký hluk a nebezpečí pro místní,“ zhodnotil Firbas.

Rozruch ale vzbudila další část studie. Podle ní má silnice propojit konec Kníniček s Medlánkami. „Myslíme už dopředu. Lidé z Bystrce nebo Kníniček jezdí za prací nebo do škol do centra města. Ale my je vedeme Kníničskou ulicí přes celé město. To nemá logiku. Náš návrh je maximálně šetrný k životnímu prostředí,“ doplnil Firbas. Podle kníničských plánů se má silnice napojovat na slepou cestu u vědeckého parku Ceitec.

(…)

Zkráceno, celý článek najdete na brnensky.denik.cz

4 komentáře k příspěvku „Obchvat Kníniček? Problém řeší na úkor nás ostatních, stěžují si v Medlánkách”

 1. MK říká:

  http://medlanky.cz/wp-content/uploads/2017/02/01-PREHLEDNA-SITUACE.pdf

 2. Vladimír říká:

  No jo. Kníničky jsou vesnice za Brnem. Stejně jako byla před 50 lety Bystrc. Ulice Odbojářská/Vejrostova tenkrát taky nebyla potřeba, protože tady byly jenom louky, pole, sady. Pak nějakého grázla napadlo tam postavit silnici. Následovaly domovy pro 30 tisíc lidí. S tím jsme spokojení, to se nám líbí, protože teď je to i náš domov. Ale že by se podobná situace mohla opakovat o 50 let později a o pár kilometrů vedle, proti tomu protestujeme. Je super že město narostlo a překážející přírodu odtlačilo opodál, tak, abychom my se do něj vešli, ale dál ať proboha neroste, protože to by zničilo přírodu…

  Myslím že se musíme smířit s tím, že jednoho dne bude pole mezi Bystrcí a Medlánkami zastavěné. A ti lidi co tam budou bydlet tam budou muset nějak jezdit.

 3. Martin říká:

  půda je potřeba, bez ní jsme ztraceni. A čuchat smrad z aut na Babě to je nejhorší co může být

 4. Ferda Mravenec říká:

  Ale že jezdí všechna auta delší cestou údolím Svratky, které je už dnes přetížené, i když jedou do Komína nebo do Kr. Pole, to nikomu nevadí.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?