Sdílet
Obchodní centrum Kamechy: Pozvánka na veřejné projednání

Bystrčník 29. 10. 2013 v 12.09 Témata: , , , , ,

Veřejné projednání se bude konat v pondělí 18. 11. 2013 v 18:00 ve Společenském centru Bystrc, Odbojářská 2, 635 00.

NÁKUPNÍ CENTRUM BRNO-KAMECHY

Stavba nákupního centra Brno-Kamechy je součástí několika dalších etap výstavby, které v současné době probíhají.

Urbanistická koncepce celé čtvrti má charakter „kobercové“ zástavby. Na svazích jsou umístěny obytné domy, přičemž jejich uspořádání má tradiční charakter ulic. Kolem páteřní komunikace na vrcholu kopce je soustředěna hlavní část občanské vybavenosti a parkových ploch. V její západní části je lokalizována stavba malého obchodního centra sestávající z tří jednopodlažních obchodních budov. Hlavní příchod a příjezd do nákupního centra je veden z páteřní komunikace. Jednotlivé obchodní budovy tvoří pravoúhlou kompozici s vnitřním rozlehlým „dvorem“, do kterého jsou jednotlivé fasády orientovány. Jedná se o velmi jednoduché urbanistické schéma, které jednoduše přepisuje historickou formu řecké agory, kdy společenské a obchodní budovy jsou komponovány kolem velkého prostranství lemovaného kolonádou neboli arkádou. Jiný přímě k historickým předobrazům můžeme spatřovat v náměstích českých a moravských měst, kdy tržiště v jejich středu jsou obklopeny měšťanskými domy s podloubím.

Dopravní napojení nákupního centra pro příjezd zákazníků i zásobování je navrženo z ulice Vejrostova v blízkosti stávající zástavby panelových domů při ulici Teyschlova. Dále bude řešené nákupní centrum dopravně přístupné z ulice Říčanská, ale zde bude vjezd pouze pro zákazníky.

Součástí areálu je parkoviště pro osobní automobily. Toto parkoviště bude sloužit pouze pro návštěvníky nákupního centra.

Jednotlivé domy nákupního centra jsou navrženy jako jednopodlažní železobetonové prefabrikované skeletové konstrukce halového typu, nepodsklepené s plochou střechou. Součástí těchto domů jsou kryté předprostory formou krytých arkád. Objekty jsou obdélníkového tvaru, fasády jsou v maximální možné míře prosklené výkladci. Tak kde z funkčního hlediska není možné použití výkladců jsou ve fasádě osazena bezrámová pásová okna. Nosný systém objektů je navržen jako prefabrikovaný železobetonový skelet s výplňovým zdivem.

Barevné provedení jednotlivých objektů je předpokládáno v bíle omítce s barevným pruhem z keramického obkladu v úrovni pásových oken.

Stavební řešení je velmi kvalitní, při jednoduchých tvarech objektů budou detaily provedeny v trvanlivých a dobře stárnoucích materiálech stejně tak jako povrchové úpravy veškerých konstrukcí.

Objekt supermarketu bude plnosortimentní nákupní objekt, ve kterém se ve vstupní pasáži budou nacházet tři nájemní jednotky. Využití nájemních jednotek se předpokládá pro drogerii, květinářství a trafiku.

Objekty retailu A a B budou rozděleny vnitřními dispozicemi na jednotlivé nájemní jednotky. Každá nájemní jednotka bude mít vlastní hygienické zázemí. Využití nájemních jednotek v retailu A je uvažováno jako kavárny, cukrárny, event. potřeby pro domácí mazlíčky. Využití nájemních jednotek v retailu B je uvažováno jako prodejny oblečení, obuvi apod.

Přílohy:

Situace koordinacni.pdf
Vizualizace – perspektivy.pdf
Vizualizace – nadhledy.pdf
Situace prehledna.pdf

Zdroj, další informace: www.bystrc.cz

Související

Na Kamechách postaví Albert

15 komentářů k příspěvku „Obchodní centrum Kamechy: Pozvánka na veřejné projednání”

 1. admin říká:

  K informacím z radnice dodám, že stavět se má začít v květnu 2014, dokončeno má být v říjnu téhož roku. Celkově mají všechny obchody zaměstnat 47 lidí, z toho Albert 26 a retaily (menší obchody) 8 a 13. Parkoviště má mít 176 stání.

 2. Janča říká:

  MONOPOL Alberta v Bystrci – TO BUDOU CENY !!!!!!!!

 3. Tomáš Přibislavský říká:

  Předpokládaný termín zahájení stavebních prací je jaro 2014, zahájení provozu pak říjen/listopad 2014.

  Územní řízení bude projednáváno jako celek, investor však předpokládá výstavbu v několika fázích. První je výstavba komunikací, obslužných ploch a objektu supermarketu. Retail A a retail B není součástí první etapy a bude realizován až po té, co investor nalezne obchodní partnery pro tyto prostory.

  Dle informací, které jsem obdržel se jednání vedou s poskytovateli doplňkových služeb jako jsou např. drogerie, obuv, oblečení a podobně, ale také i s Českou poštou. S provozním ředitelem ČP jsem hovořil, samostatnou pobočku do budoucna zvažují a v současné době probíhají jednání o zřízení služby Pošta partner s některým ze stávajících provozovatelů obchodů a služeb na Kamechách.

 4. MK říká:

  Neměla být někde v těch místech ta 6třídní školka?

 5. Janča říká:

  Nemáte na nic vliv ,nemůžete nic změnit stavět se má za už za pár měsíců – CO TEDA CHCETE PROJEDNÁVAT ??????? Všecko už je hotové tak jako co ??? K čemu tam mám chodit !

 6. Týna říká:

  Ježíííš, ale my chtěli Kaufland 😀 Proč tady pořád stavět předražený obchody a neudělat tady jeden pořádný! Jsem z Bystrce a stejně jezdíme jednou týdně do Kauflandu do Bohunic. V Bystrci do ted není jediný cenově rozumný obchod.

 7. Ing. Pavel Březa říká:

  Můžeme chtít na Kamechách Kaufland, ale ten chce prodávat vedle AKÁTu. Tam ho zatím naopak nechce městská část. Možná i jako odvetu za to, že opustil Kamechy.
  Předpokládám, že pokud se podaří vybudovat obchodní centrum na Kamechách, otevře se prostor pro Kaufland v Bystrci. Bude důležité, aby se tam vhodně srovnal s OC AKÁT.
  Mateřská škola má stát na opačném konci (zastávka Kavčí).

 8. Pavel Novotný říká:

  Nejsem architekt, přesto nějak nechápu umístění ZŠ a MŠ ve smradu hned vedle většího nákupního centra…/ Albert a městká část mají určitě propočty o dopravním zatížení k dispozici, akorát ke zveřejnění budou minimálně o polovinu podhodnoceny/
  Ale asi je to takto podle našich zastupitelů nejlepší. Pardon zapomněl jsem na to, že nic jiného než Albert se na Kamechách nevybuduje. Nedej bože něco co nenese zisk a bylo by za peníze města.
  Takže všichni ti malí záškodníci co vyrůstají nyní mezi bloky, si budou aspoň moci hrát na parkovišti před Albertem, seženeme přenosné branky a budeme si mít kde zakopat.
  Nakonec primátor Onderka se k tomu už několikrát vyjádřil, v duchu, co chceme, dyť jsme věděli kam se stěhujeme. No mám ho prostě rád kluka šikovného, super charakter projevil o víkendu 🙂
  Doufám že mi odpoví i T.P. děkuji předem

 9. MK říká:

  @Ing. Pavel Březa: V novém územním plánu je plocha „školství“, která je těsně vedle (nebo se dokonce kryje) se současným projektem OC. Pokud si dobře vzpomínám, tak pan Vetchý snad někde dokonce psal, že projekt školky a OC by měl být nějak realizačně provázán.

 10. Ing. Pavel Březa říká:

  Mateřská škola má být v části, která souvisí s kresbou hřiště. Takže žádný kontakt s OC.
  Šířit podezření a paniku nemáme zapotřebí.
  Asi bude lepší dostavit se na veřejné projednání.

 11. Klára říká:

  Nebylo náhodou někde napsáno že tu bude Kaufland?? Raději bych ocenila ten než albert který je o 500m dál! Nechápu tuto logiku! 😀

 12. Daniela říká:

  To si děláte legraci zase Albert to mi vážně přijde podezřelé!!!Nezdá se Vám mě osobně ano žádná konkurence a to se pak diktují ceny to vážně nemá někdo na radnici rozum? To není možné vždyť jsou od sebe pár metrů jeden Albert vedle druhého nemám slov nu tak se bude i nadále jezdit nakupovat do Bohunic všichni nemají toliko peněz na ceny v Albertu.

 13. Petr Hrouda říká:

  Je to kruté to takhle napsat, ale: Kamešáci, Kaufland se na vás vys*al. Chtěl tam původně stavět, ale pak úplně debilně otočil a chce stavět vedle jiného již fungujícího obchodního centra (čímž docela jasně ukázal, že mu nejde o vaše potřeby, ale jen a jen o sebe). Teď je Albert jediný, kdo je ochoten postavit velkoprodejnu v lokalitě, kde dlouhodobě chybí. Podle zdejších reakcí to zase kdekomu vadí – a za všechno může radnice, že jo?!  
  P.S. Obdivuju kouzelníky s penězi, pro které ježdění do obchodů v jiných částech Brna vyjde levněji než nákup v místním obchodě. :o)

 14. Petr Morávek říká:

  Vím minimálně o čtyřech prodejnách potravin ve velmi blízkém dosahu plánovaného Alberta. Ani jeden z těch obchůdků není nijak přecpaný lidmi a fronty v nich nestojí. Takže nechápu, k čemu další supermarket, který nikdo nepotřebuje.

 15. Alda říká:

  To Petr Hrouda: Nevím, co na tom obdivujete, jednoduše je výhodnější při spočtení PHM zajet jednou týdně do Kauflandu do Bohunic než nakupovat v předraženým Albertu. Divil by jste se, kolik člověk ušetří, kolem 80 Kč i s dopravou na jednom nákupu, jak kdy. A to kde budou mít pobočku je jen jejich rohodnutí. Ale v Bystrci bych Kaufland chtěl.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?