Sdílet
Občané k projektu Picadoru: NE

Bystrčník 20. 12. 2011 v 08.19 Témata: , , , , , , , , ,

no images were found

Jak vypadá opravdu tvrdý, nekompromisní občanský odpor předvedli obyvatelé Staré Bystrce v pondělí 19. prosince. Zhruba čtyři desítky lidí se dostavily do Společenského centra na prezentaci firmy Picador, která chce v ulici K dálnici (mapa) postavit bytový dům.

Uznání za statečnost si zaslouží odvážný architekt Petr Davídek, autor projektu. Sám, ponechaný investorem napospas davu, v krajně nepřátelském prostředí, v němž musel vzdorovat jednolitě negativnímu mínění všech příchozích, dokázal svou prezentaci jakžtakž odříkat, ačkoli bylo už krátce po začátku jasně patrné, že odpůrce stavby nemůže přesvědčit. Své si od obyvatel Staré Bystrce slízl i moderátor setkání místostarosta Petr Fedor (TOP 09), a to přesto, že sám není projektu nakloněn. Lidé si setkání moderovali nakonec víceméně sami a  zástupce Picadoru zasypala smršť argumentů, názorů i jízlivých a uštěpačných poznámek.  „Tady dostane někdo pěkně přes držku,“ dala by se vyjádřit atmosféra setkání s občany.

Bystrcká Rada už projekt bytového domu firmy Picador projednala a postavila se vůči němu odmítavě. Setkání s občany pak mělo zjistit jejich názory, aby se rada k projektu mohla znovu vrátit na svém dalším zasedání počátkem ledna. Názor, který radní slyšeli, byl jen jeden. Krátký a silný. Představíte-li si červeným sprejem nastříkané slovo NE přes celou čelní frontu budoucí bytovky, znáte jej se vším všudy.

-vl-
Audiozáznam pořídil Ing. Luboš Raus

Ke stažení

Audiozáznam (MP3, 75 MB)

Související

Bytový dům ve Staré Bystrci: Veřejné projednání s občany
Chaloupky v Bystrci
Bystrcké Chaloupky: Picador předložil nový návrh
Bystrckým Chaloupkám hrozí zánik
Stránky občanského sdružení Stará Bystrc – Chaloupky
Práce architekta Petra Davídka, autora plánované stavby v Chaloupkách
Stránky společnosti Picador

Zanechte komentář

3 + 3 = ?