Bystrčník » O Coře se zoologové radili až v Moskvě

Sdílet
O Coře se zoologové radili až v Moskvě

Bystrčník 15. 11. 2012 v 14.22 Témata: , , , , , , , ,

Zoo Brno, tisková zpráva • V brněnské zoologické zahradě všichni s napětím očekáváme porod lední medvědice Cory. Kvůli teplému počasí v posledních týdnech se samice nechtěla nechat uzavřít do porodního boxu, a proto naši chovatelé konzultovali tuto situaci s kolegy z moskevské ZOO, kteří mají s odchovem ledních medvědů bohaté zkušenosti. Bylo rozhodnuto, že Coru do boxu uzavírat nebudeme, ale vytvoříme jí co nejoptimálnější podmínky.

Cora bude tedy stále volně ve výběhu a do boxu se sama přesune až k samotnému porodu. K tomu potřebuje maximální klid. Proto byl od pondělí 12. listopadu omezen pohyb chovatelů v medvědinci a pro návštěvníky byla uzavřena cesta kolem výběhu ledních medvědů. Prosíme všechny, kteří v těchto dnech navštíví ZOO Brno, aby toto omezení respektovali. Nastávající maminku teď chovatelé sledují prostřednictvím kamer a tyto záběry budou po porodu dostupné i pro veřejnost na www.zoobrno.cz.

V září byl od Cory oddělen její partner Umca a změnil se také její jídelníček. Syrové maso bylo nahrazeno vařeným a doplněno rybami, ovocem, červenou řepou a další zeleninou. V posledních dnech však Cora nejí skoro nic, což je známkou blížícího se porodu. Nezbývá než doufat, že medvědice přivede na svět životaschopná mláďata, která budou prvním dárkem k blížícím se 60. narozeninám brněnské ZOO.

Monika Brindzáková
tisková mluvčí ZOO Brno

Související

Coře se do boxu nechce
Cora znovu březí, vrhne za několik týdnů

Jeden komentář k příspěvku „O Coře se zoologové radili až v Moskvě”

  1. Cilit říká:

    Držte palce CORA má dvojčata!!!!!!!!!!!!!!!

Zanechte komentář

3 + 3 = ?