Sdílet
Nový radar v Bystrci

Bystrčník 15. 9. 2017 v 09.26

Možná i vás při ranní cestě do práce přes ulici Vejrostova trápí neodbytný pocit, že je něco jinak, že tu něco chybí. Ano! Chybí nám radar!  Proto byla vypsána veřejná zakázka na nový, bude určitě lepší, statistiky bude možné stahovat přes Bluetooth. Po případné realizaci světelné křižovatky Kubíčkova/Vejrostova/Adamcova to budou statistiky určitě zajímavé. Měření rychlosti plazící se kolony, která bude končit až někde na Kamechách budou mít jistě vysokou vypovídací hodnotu.

Soutěž sice ještě běží, ale na pravděpodobného vítěze se můžete podívat už teď.

7 komentářů k příspěvku „Nový radar v Bystrci”

 1. Jaroslav Petr říká:

  Radar Vejrostova – to je první vlaštovka. Nákup nových radarů bude pokračovat i v dalších letech. Prevence je důležitá a tak i z tohoto důvodu jsem vydal pokyn k zařazení finančních prostředků k jejich nákupu.

 2. zoro říká:

  Prevence je obsažena v každém autě, říká se jí tachometr. V jednom kusu je radar zajímavost, více kusů je mrhání veřejnými prostředky.

 3. onovy říká:

  Jsou nejake statistiky, ktere ukazuji, ze montaz orientacniho radaru bez postihu zpusobuje nejake hmatatelne zvyseni bezpecnosti provozu?
  Protoze jak se ukazuje, tak treba montaz radaru na D1 (do useku s omezenim na 80), ktery generuje pokuty, na mnozstvi nehod v tomto useku nemelo vubec zadny vliv, ci dokonce opacny.

  Aby nam tedy pridanim radaru nahodou nevzrostla nehodovost, to bych nerad.

 4. Milan Krátký říká:

  onovy: V místě umístění radaru je nehodovost poměrně nízká, srovnejte to například s oblasti přechodu u točny Ečerova. Tam je to jak na jatkách, přitom tam existuje podchod. http://maps.jdvm.cz/cdv2/apps/nehodyvmape/Search.aspx

 5. Pavel Reich říká:

  Stahování statistik přes bluetooth? To jako, že někdo musí přijít s notebookem před „radar“? To bude ohromně efektivní… Předpokládám, že se na to najme nový úředník. Když jsme vybírali měřič rychlosti (opravdový radar městská část mít nemůže, ten by mohlo mít jen Brno) u nás v MČ Brno-jih, tak jedno z kritérií bylo, aby si statistiky mohl úředník vyťuknout v kanceláři a ne někam běhat s notebookem. Určitě není problém se před koupí měřiče zeptat na zkušenosti tam, kde již nějaký v provozu mají…

 6. Jan Hlaváček říká:

  Statické billboardy u silnic jsou prý nebezpečné a blikající generátor náhodných čísel přímo v zorném poli řidiče bezpečnost zvyšuje. Že mě to dřív nenapadlo!

 7. Jan Hlaváček říká:

  V Bystrci nějaký měřič je, střídavě na různých místech Vejrostovy a Odbojářské. Předpokládám, že ti, co nám další měřiče chcou pořídit mohou vlastnmi statistikami doložit zvýšení bezpečnosti provozu v místě instalace radaru a tedy odůvodnění takovéhoto výdaje z veřejných prostředků.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?