Sdílet
Neziskovka k návštěvě cizinců na Heyrovského: Mrzí nás, pokud byl projekt pochopen špatně

Bystrčník 13. 2. 2017 v 11.07 Témata: , , , , ,

„Mrzí nás, pokud byl projekt některými rodiči pochopen špatně a pokud je vnímán jako ohrožení na českých školách,“ uvedla nezisková organizace AIESEC ve svém prohlášení, jímž komentuje protesty proti návštěvě cizinců na základní škole Heyrovského v Bystrci. „Pevně věříme, že k ničemu takovému v rámci projektu EDISON nedochází,“ píše nezisková organizace, která již mnoho let pobyty zahraničních studentů na českých školách organizuje. 

Návštěva pětice cizinců ze zahraničí, včetně osob z muslimských zemí, vyvolala podezření a následné protesty u některých rodičů žáků základní školy. Ti se obávají, že cílem není jen seznámit děti s tamní kulturou, ale nepřípustná indoktrinace. Spatřují ji v nekritickém pojetí akce; podle protestujících jde o více o „politické školení mužstva“, jemuž mají být „vymyty mozky“ hodnotami multikulturalismu. Program AISECu prý představuje soužití s jinými kulturami jako bezvýhradně pozitivní a zcela opomíjí problémy, které v reálném světě přináší.

„Uvědomujeme si, že situace v dnešní společnosti je vyhrocená a lidé mají strach z neznámého. Právě projekt EDISON se snaží takovým situacím předcházet tím, že mladým lidem ukáže potřebu posuzovat každého člověka individuálně, na základě zkušeností, nikoli zprostředkovaných informací,“ obhajuje projekt organizace AIESEC. Text s názvem Vyjádření k aktuálním článkům o projektu EDISON však zatím uklidnění nepřinesl; spíše naopak.

Cpete islám už i dětem ve školkách. Ty výmluvy o poznávání kultur vám tak bude někdo věřit… Člověk už aby se bát dát dítě do školky, aby na něj nenajela tahle módní indoktrinace. Kdo se vás prosil? Kdo vás platí?“ oponuje AIESECu na sociální síti Josef Havránek.

-vl-

Související

Multikulti na Heyrovského: Řešení bylo tak snadné
Propagace islámu? Jen přednášky o jiných zemích, brání se bystrcká škola
Zita Žaludová: Projekt EDISON na ZŠ Heyrovského 32
Multikulti na Heyrovského: Odpor, lhostejnost i souhlas. Škola nic měnit nechce
Multikulti vzbuzuje odpor. Někteří rodiče cizince ve školách nechtějí

3 komentáře k příspěvku „Neziskovka k návštěvě cizinců na Heyrovského: Mrzí nás, pokud byl projekt pochopen špatně”

 1. Ferda Mravenec říká:

  Projekt chápu velmi dobře. Ukázat dětem islám v růžových barvách, uvázat jim na hlavu hadr a pomlčet o popravách ukamenováním, upálením, stětím. Pomlčet o znásilňování, o tom, že žena má menší cenu než zvíře. O tom, jak vystřílet divadlo a přejet lidi kamionem.
  O tom všem řeknete našim dětem taky??? Jestli ne, tak nevidím v tom projektu nic přínosného.

 2. Tomáš říká:

  TO Ferda Mravenec: přesně tak. Navíc vždy je potřeba sledovat stopu peněz – za podobnými organizacemi stojí Soros a arabské státy, které usilují otevřeně o islamizaci evropy. Nechápu naivitu rodičů, kteří nechápou, že děti si vytváří přirozeně hodnocení skupiny na základě prvního setkání s jednotlivcem – řeknou si, že muslim byl na ně hodný, tak všichni muslimové budou hodní -a v dospělosti to z nich nedostanete, ani když budou muslimové odpalovat bomby – stačí se podívat na západ, jak tam jsou pořád hájení

 3. Vilém Buriánek říká:

  Je velký omyl, že máme strach z neznámého. Naopak. My máme strach z něčeho nám dnes už velmi známého. Každý, kdo si nenasazuje multikulturální klapky na oči už vidí, že islám je nebezpečná nesnášenlivá totalitní ideologie, která kam vstoupí, tam chce vše ovládnout a vnutit místním svoje zrůdná pravidla života. A my zpět do středověku nechceme.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?