Sdílet
NETBOX přijímá bitcoin

Bystrčník 14. 3. 2014 v 09.32 Témata: , , , ,

bitcoinsSpolečnost SMART Comp. a.s. se sídlem v Brně-Bystrci, provozující síť NETBOX, od počátku února přijímá platbu bitcoinem. Za odebírané služby mohou nově všichni zákazníci zaplatit virtuální internetovou měnou, jejíž popularita prudce roste. Platby bitcoinem probíhají v reálném čase a podle aktuálního směnného kurzu.

Bitcoin (BTC) je virtuální  internetová měna, se kterou můžete platit přes internet komukoliv na celém světě, a to přímo.  Měna je mezinárodní, nemá fyzickou podobu, je decentralizovaná a navržená tak, aby nikdo (jednotlivci, skupiny či vlády) nemohl měnu ovlivňovat, padělat, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.

„Tyto vlastnosti dělají z Bitcoinu zajímavý platební nástroj, který roste na popularitě. Naším cílem je podporovat nové možnosti a technologie, které se přímo dotýkají internetu, rozhodli jsme se proto Bitcoin zařadit mezi naše běžné platební kanály,“ vysvětluje ředitel marketingu a péče o zákazníky David Otoupalík.

Platba Bitcoinem probíhá přes zákaznický portál Moje konto, prostřednictvím kterého zákazníci obsluhují svůj účet. Hodnota transakce je on-line vyčíslena a zákazník ihned vidí, kolik Bitcoinů nebo jejich částí (měna je dělitelná) ho úhrada vyúčtování bude stát. Může tak sledovat aktuální kurz Bitcoinu a platbu provést v nejvýhodnější době.

„Předpokládáme, že platbu Bitcoinem bude v první fázi používat spíše menšina našich zákazníků. I přesto však věříme, že tuto novinku uvítají,“ dodává Otoupalík.

Zdroj: www.netbox.cz

5 komentářů k příspěvku „NETBOX přijímá bitcoin”

 1. Michal říká:

  A je to rozumný, když právě hackeři vykradli BitCoin o několik set tisíc Coinů ?

 2. admin říká:

  Bohužel se mi zatím nepodařilo kontaktovat pana Otoupalíka, abych zjistil, jaké s tím mají zkušenosti. Pracuji na tom.

 3. onovy říká:

  Michal: nikdo Bitcoin nevykradl. Okradli jednu spolecnost. Je to podobne, jakoby nekdo vykradl jednu banku a vy jste rikal ze vykradli Korunu. Krade se vsude vsechno a hlavne penize v jakekoliv forme. 🙂

 4. joe říká:

  Já tomu nerozumím a moc to nesleduji, dovolte laický dotaz: takže vlastníci uložených bitcoinů (občané a firmy) nepřišli ani o jediný bitcoin?

 5. Tomáš Ruprecht říká:

  Tak BTC se aktuálně obchoduje za 14 369,096098 USD, to je přibližně 311 898,47 Kč 🙂

  Defaultní Internetové připojení od NETBOXu 50/50 Mbit/s by tedy stálo 0.00112217 BTC 🙂

  Divím se, že to nikde na webu ani na opěradlech v šalinách neinzerují, takto nádhernou cenovku 🙂

  To vypadá přeci mnohem lépe, než suchopárných 350 Kč, no né? 🙂

Zanechte komentář

3 + 3 = ?