Bystrčník » Nehoda: řidiči kritizují semafory

Sdílet
Nehoda: řidiči kritizují semafory

Bystrčník 27. 5. 2011 v 10.47 Témata: , , , , , , , , , , ,

(…)

Preference tramvají a částečně i trolejbusů je na nepřehledné křižovatce u hobbymarketu Obi v brněnské Bystrci. Tramvajové koleje se tam kolmo kříží se silnicí. Podle mluvčí brněnského dopravního podniku Lindy Škrancové nepřispívá ale preference městské hromadné dopravy nebezpečnosti tohoto místa. „Křižovatka je celkově technicky špatně vyřešená a stavebně nevyhovující. Nejlepším řešením by bylo postavit mimoúrovňovou křižovatku. Tramvaje pojedou po mostu a k žádnému křížení nedojde,“ tvrdí Škrancová.

Návrh je už podle ní zanesený i do konceptu nového územního plánu města Brna. V nejbližší době se ale nejspíš tato křižovatka řešit nebude.

Jedním z důvodů je i protahování stavby rychlostní silnice R43, která má spojit Brno a Svitavy. „Křižovatka je nebezpečná. Jediné řešení je postavit nadjezd. Zatím na to nejsou peníze. Kromě toho je nejdřív nutné vyřešit zda R43 povede přes Bystrc nebo ne,“ uvedl starosta Bystrce Vladimír Vetchý.

Zkráceno, celý článek si přečtěte na brnensky.denik.cz

3 komentáře k příspěvku „Nehoda: řidiči kritizují semafory”

 1. aTom říká:

  Ono by možná úplně stačilo přidat ještě jeden pruh tak, aby z města do Bystrce byly dva pruhy rovně a jeden odbočovací k Obi a za křižovatkou udělat zase připojovací pro ty co jedou od Obi do Bystrce.Stejně tak by pomohlo přidat jeden pruh pro ty co jedou od Obi do Bystrce ještě před křižovatkou. Tím by se hodně omezily kolony z obou dvou stran.Pak by se mohl někdo zamyslet nad časováním semaforu, které nikdo neřešil po celou dobu co ta křižovatka funguje. Co třeba prodloužit odbočovací šipku pro trolejbusy, které jedou z Bystrce do města, aby se člověk nemusel jen smutně koukat na ujíždějící šaliny, když stojí trolejbus (někdy i dva za sebou) v 10 minutové koloně. A pokud by se lépe načasovala červená, aby nikdo neuvízl v křižovatce, když jede z Bystrce k Obi, možná by toto místo přestalo být jednou z nejhorších křižovatek v Brně.
  Všichni dobře víme, že na nadjezd, nebo zapuštění kolejí do země by se našly peníze jen pokud by tato křižovatka byla v Praze, ale přidání pruhů a seřízení semaforu by třebas ani tolik nestálo, ne?

 2. Honza z Brna říká:

  S panem aTomem musím souhlasit, neboť ona křižovatka je opravdu velmi nepříjemná. Ale co říci na křižovatku Vejrostova-Kubíčkova. Tam je to doslova o zdraví. Od Kubíčkovy ulice je rozhled malý. Pokud auto od spodu pojede rychlostí 50 km/hod, tak je v křižovatce za cca 5 sec od bodu, od kud je na křižovatku vidět. A samozřejmě i obráceně. Když tam nějaký vylízaný mozek jede 80, tak je průšvih na spadnutí. Těch nehod tam už bylo ne zrovna málo. Tam by pomohl jen „rondel“, ale vyprojektovaný odborníkem. Ne takový „nepodarok“, jaký je níže u mostu. To musel projektovat blb, protože od spodu jsem ho dokázal projet se „škodůvkou“ 70, to hovoří samo za sebe. (Daný přestupek je již promlčen, to jen tak na okraj.)

 3. Honza z Brna říká:

  Dneska kolem 11,15 jeden chytrák jel od benzinky přes zmíněný přejezd a trefil šalinu. Bude snad někdo tvrdit, že za to mohou semafory? Snad se mu v té jeho blbé prozbité palici rozsvítí…

Zanechte komentář

3 + 3 = ?