Bystrčník » Návštěvnost Zoo Brno loni stagnovala

Sdílet
Návštěvnost Zoo Brno loni stagnovala

Bystrčník 1. 2. 2013 v 16.53 Témata: , , , ,

Návštěvnost brněnské zoologická zahrady se loni prakticky nezměnila. Do zoo přišlo v roce 2012 celkem 247 513 návštěvníků, což je jen o 0,7 % víc než v předcházejícím roce. Stagnaci návštěvnosti odpovídá i jen mírný nárůst tržeb ze vstupného – zahrada stržila loni 16 306 000 korun, o 1,7 % víc než v roce 2011. Vyplývá to z čísel, které Bystrčníku poskytla tisková mluvčí Zoo Brno Monika Brindzáková.

Zatím nejlepší návštěvnosti dosáhla zoo v roce 2008, kdy se na zvířata přišlo podívat přes 300 tisíc osob.  Tehdejší úspěch ředitel zoologické zahrady Martin Hovorka přikládá zájmu lidí o úspěšný odchov ledních medvědů. Protože se na konci roku 2012 v zoo narodili lední medvědi znovu, doufá vedení zahrady letos ve výrazný nárůst popularity.

Foto: Wikipedie

Čísla návštěvnosti ve statistice jsou v letech 2000-2010 uvedena bez Stálé akvarijní výstavy. Rok 2011 je uveden spolu s šesti měsíci provozu SAV, v polovině toho roku byla samostatná akvarijní výstava zrušena a akvária převezena do hlavní části zoo na Mniší hoře.

Související

Lední medvíďata mají za sebou dva nejkritičtější měsíce

6 komentářů k příspěvku „Návštěvnost Zoo Brno loni stagnovala”

 1. Vladimír Volný říká:

  v roce 2012 se v brněnské Zoo taky narodila medvíďata, a myslím že to je jediný důvod proč návštěvnost oproti roku 2011 výrazněji neklesla, ale rozhodně nikdo nemůže počítat s takovým zájmem jako v roce 2008

 2. Sara říká:

  Letost určitě vzroste!!!

 3. Markéta říká:

  Pochybuji že se zoo někdy zlepší pokud se nezmění její vedení. Každopádně vezmu raději svoje děti do Vyškova či Jihlavy, ta brněnská je totiž příšerná.

 4. Sara říká:

  Nikdo nikomu nevnucuje návštěvu ZOO Brno.Ten kdo tvrdí,že se tato zahrada nezměnila,se plete.Asi budou v této ZOO nějaký vnitřní neshody,usuzuji podle protestů proti vedení,ale nám se tam líbí.Ze zkušenosti s dětima a vnoučatama – zahrada je zajímá asi hodinu,potom mlsky a prolízačky.Vyškov-dinosauři,to je zase něco jinýho a se zahradou se nedá přirovnat!

 5. Michal říká:

  Paní Saro,

  změnila se zahrada dostatečně vzhledem k investicím za posledních 15 let kolem 750 milionům korun? Bez provozních výdajů? Souhlasím s paní Markétou, že zoo potřebuje změnu vedení. Zoo opět prožila mnoho změn na odborných vedoucích pozicích. Za posledních 15 let je zde již 14. vedoucí chovatelského úseku (letos již druhý) a také 14. krmivář (tedy odborník na výživu zvířat), letos také již druhý. Vzdělaní a zkušení zaměstnanci odcházejí. Někteří zaměstnanci jsou však zřejmě nenahraditelní, zvláště pak asistenti ředitele, kteří se v brněnské zoo pozoruhodně rozmnožili. Co mají takový lidé na práci? Zkuste se zeptat ředitele Hovorky co mají na práci tři jeho asistenti? Proč vzrostl počet kancelářských pozic a snížil se počet lidí v provozu? Zahrada není jen pro maminky s dětmi co to baví hodinu. Je i pro ně samozřejmě, ale je také pro jiné skupiny návštěvníků a plní ze zákona i jiné úkoly. Ředitel Hovorka usiluje, aby se ze Zoo Brno stalo školské zařízení. To bude mimo jiné znamenat, že skutečný odborník se již nikdy nestane ředitelem této instituce a z ní se stane provinční zookoutek, který si jméno zoologická zahrada ani nezaslouží.

 6. Sara říká:

  Ono je to těžký,my to vidíme opravdu z pozice návštěvníka laika.Asi má pan ředitel ty pravý známosti a vedení města není divná ta střídavost odborníků!!!Shoduji se,že ve vedení má pracovat odborník!

Zanechte komentář

3 + 3 = ?