Sdílet
Návrh rozpočtu jsme zveřejnili, obvinění je nesmysl, říká radnice

Bystrčník 15. 2. 2012 v 11.38 Témata: , , , , , , , ,

„Vaše nařčení odmítáme jako nepodložené a nedůvodné,“ odpověděl Milanu Kuchaři tajemník bystrckého úřadu Jiří Kroupa. Pan Kuchař obvinil svým podáním u přestupkové komise starostu Vladimíra Vetchého a místostarostu Jiřího Altmana (oba ČSSD) z toho, že před občany zatajili návrh rozpočtu městské části na rok 2012. Milan Kuchař (ex-vůdce bystrckých VV) tvrdí, že se návrh neobjevil na webu úřadu (viz Zatajili návrh rozpočtu. Zaplatí Bystrc milión?), a dovozuje z toho i možnost udělení pokuty městské části. Ta by prý mohla dosáhnout až jednoho milionu korun.

„Veškeré písemnosti, tedy i návrh rozpočtu městské části byl v souladu s § 16 odst. 2 písm. d) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, v platném znění, souběžně s vyvěšením na úřední desce zveřejněn i na její elektronické podobě, a to od 25. 10. 2011 do 10. 11. 2011,“ odmítl tvrzení Milana Kuchaře tajemník Kroupa. Naprosto stejně jako tajemník už dříve vyjádřila i vedoucí odboru vnitřních věcí bystrckého úřadu Ing. Kalousková.

Obvinění komentoval i starosta Vladimír Vetchý: „Je to nesmysl.“

Nyní bude na panu Kuchařovi, aby svá obvinění u přestupkové komise dokázal. To bude velmi obtížný úkol i z technického hlediska, není zcela jasné, jak by bylo možné doložit, že se dokument na webu ve stanovenou dobu neobjevil. Podání Milana Kuchaře žádný důkazní materiál neobsahuje, je založeno pouze na tvrzení svého autora. Podobně je nejasné, proč pan Kuchař viní z přestupku právě starostu a jednoho ze čtyř místostarostů.

Podání obsahovalo i další obvinění, a to z nepřiznání střetu zájmů a nezákonného obohacení. Toho se měli Vladimír Vetchý a Jiří Altman dopustit v souvislosti s rozhodováním o pojištění zastupitelů. Žádost o „Vyvození odpovědnosti za opakované přestupkové jednání dvou vysokých veřejných činitelů v městské části Brno-Bystrc“, jak svůj text pan Kuchař nazval, nyní posoudí odbor vnitřních věcí Magistrátu města Brna.

-vl-

Ke stažení

Odpověď tajemníka ÚMČ Brno-Bystrc Jiřího Kroupy na podání Milana Kuchaře (PDF)
Podání Milana Kuchaře k přestupkové komisi (PDF)

Související

Zatajili návrh rozpočtu. Zaplatí Bystrc milión?
Milan Kuchař: Pojišťovací praxe zastupitelů porušuje zákon
Komentář: Není nad dobré úmysly
Petr Laštůvka: Pojištění se strhává zastupitelům z odměn
Petr Adámek: Nejde o žádný vlastní prospěch
Pavel Březa: Nepovažoval jsem za přijatelné “jistit se” z veřejných prostředků
Zmizení málo záhadná

 

Jeden komentář k příspěvku „Návrh rozpočtu jsme zveřejnili, obvinění je nesmysl, říká radnice”

  1. Jiří Altman říká:

    Zdravím čtenáře Bystrčníku – nerozumím výhradám pana Ing. Kuchaře ve věci zveřejnění rozpočtu MČ na webu Bystrce, zejména pak tomu, že mne v této souvislosti jmenuje. Nemám svěřenu ani finanční oblast (rozpočet), ani oblast vnitřních věcí (vyvěšování). Pojištění odpovědnosti konzultovali úředníci s řadou institucí a konstatovali, že praxe bystrckého úřadu je v souladu s předpisy. Pokud ne, první bych požadoval jeho zrušení, navíc – je mi to tak trochu jedno. Na krajském úřadu je rozpočet mého rezortu podstatně vyšší, nežli celý roční rozpočet městské části a spím dobře i bez pojištění. Pan Kuchař už asi nemá tu představivost co zamlada. Kde jsou ty krásné časy obvinění ze zpronevěry osmi milionů korun z bytového hospodářství, či opakovaně podávaných trestních oznámení.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?