Bystrčník » Naše cenzurované Bystrcké noviny

Sdílet
Naše cenzurované Bystrcké noviny

Bystrčník 5. 9. 2010 v 13.49 Témata: , , ,

Musím se přiznat, že jsem tentokrát netrpělivě očekával nové číslo našich BYSTRCKÝCH NOVIN . Důvod byl prostý. Byl jsem zvědav, zda redakční rada otiskne článek „Není turistika, jako turistika“ od naší zastupitelky paní Barovjanové. Bohužel jsem se nedočkal, ačkoliv byl článek podán redakci včas. Není to první případ – doufám ale, že jeden z posledních ! Ptám se: „proč nemůže naše zastupitelka svobodně vyjádřit svůj názor, že by se dotkla někoho z redakční rady ?“ Inu už léta máme možnost sledovat podivné praktiky naší redakční rady, jež nepřipouští opoziční názory a brání nám občanům vyjádřit svůj názor.

Myslíte, že jsem jeden z těch kdo si vymýšlí, přibarvuje či pouští fámy, jak píše paní Křivánková ve svém článku na první stránce : „Vážení čtenáři…“ ? Opak asi bude pravdou, obyčejný občan Bystrce nemá možnost vyjádřit svůj názor do našich novin – tak nějak si to asi myslí předsedkyně RR Bystrckých novin, neboť mi to už naznačila v březnu letošního roku, jako reakci na můj zaslaný článek, který mohla uveřejnit ( vyšel v dubnu 2010 ) až poté, co ho upravila a podala paní Barovjanová jako zastupitelka KDU-ČSL. Občané, zdá se vám to vpořádku ? Mě tedy rozhodně NE !

Opravdu všichni křivdíme naším radním ? Nebo se má věc trošku jinak a naši představitelé si kolem sebe vytvořili svůj svět, uzavřeli se do “ skleníku “ a v něm si libují a běda, když se někdo dívá na věci jinak. Jak to bylo milí radní s Lídlem, jež se staví na ulici J.Obrovského ? Dlouho jste hráli mrtvého brouka, o ničem nevěděli ačkoliv se už stavělo a nás občanů jste se na nic neptali. Asi jste nechtěli, aby se opakovala situace před cca 6-7lety, kdy obyvatelé ulice J.Obrovského zabránili této stavbě. A tak jste se poučili“, vše zamlčeli a já teď tady dle Vás šířím fámy…

Další článek jež mě v novinách zaujal je placený inzerát pana starosty… Mohu s ním souhlasit v tom, že jsme v dnešní době zahlceni množstvím informací a čím horší zpráva tím lepší. Opravdu záleží na nás, jaké noviny budeme kupovat a číst . V hluboké totalitě jsme často museli umět číst mezi řádky a věřte, že to platí i v dnešní době. Často se honíme za mamonem v domění, že pak budeme spokojení a šťastni a přitom zapomínáme na své základní stavovské povinnosti jako je výchova dětí a starost o druhého člověka … Stará pravda říká, že člověka činí šťastným pouze to, co uděláme pro druhého a věřte, že nejlepší prožití života je čas který věnujeme svým dětem,rodičům a lidem kolem nás !

V čem ale nemohu souhlasit s panem starostou je závěr jeho článku aneb : “ Sázka na nové subjekty a tváře ve volbách je risk. “ Možná už pan Beneš zapoměl, že byl po revoluci též nová tvář a my nevěděli co od něj můžeme čekat a přesto jsme mu někteří dali důvěru.

Milí spoluobčané, nenastala doba kdy je čas otevřít na naší radnici okna a udělat pořádný průvan, aby se mohl vyměnit ztěžklý vzduch za nový, svěží a našim zasloužilým radním dát možnost dopřát si po náročné práci konečně klidného důchodku, na který se každý z nás jistě těšíme.

Pokud souhlasíte s tím co jsem napsal a chcete se dozvědět něco více o bystrcké KDU-ČSL, přečíst si článek naší zastupitelky paní Barovjanové – „Není turistika,jako turistika“, jež radnice zatím nevydala, navštivte naše nové stránky www.evyveska.cz, kde se od 10.září budete moci postupně seznamovat s námi a naším programem.

Miroslav Klimeš
lídr za KDU-ČSL v Bystrci
e-mail: kdu.Bystrc@seznam.cz

Související

Není turistika, jako turistika
Stránky Bystrcké organizace KDU-ČSL

2 komentáře k příspěvku „Naše cenzurované Bystrcké noviny”

 1. štětináč říká:

  Cenzura v BN je uplatňována už mnoho let – téma článku není žádný objev
  Konečně mlčící a stále další voliče ztrácející KDU promluvila, snad bude p. Klimeš
  volitelnou osobností.
  Zajímavé je spíš to, že p. Borovjanová vystoupila z mlčení – není to jen proto, že se blíží volby ?
  Jako volič KDU jsem totiž s nečinností stávajících zastupitelů za KDU nespokojen.
  Letos Vás volit nebudu.

 2. admin říká:

  Poslal jsem panu Klimešovi několik otázek, jak si KDU-ČSL představuje vedení Bystrckých novin po volbách.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?