Bystrčník » Námitka pro kohoutovickou sjezdovku odevzdána. Bude ještě rušno

Sdílet
Námitka pro kohoutovickou sjezdovku odevzdána. Bude ještě rušno

Bystrčník 9. 3. 2011 v 12.23 Témata: , , , , , , , , , , , , , ,

Svou námitku k územnímu plánu dnes odevzdal na brněnském magistrátu zmocněnec veřejnosti Jaromír Blatný z Bystrce. Podařilo se mu shromáždit 241 podpisů, tedy o 41 více, než je nutné, aby námitka byla projednána.

Pan Blatný a občané, kteří se pod zmocnění podepsali, si přejí, aby do nového územního plánu Brno začlenilo lyžařský svah v katastru Kohoutovic. Naprosto se tak rozchází s míněním občanského sdružení Zelená pro Kohoutovice, jež se chystá podat námitku právě opačnou. Stojí také proti Martinu Anderovi (Strana Zelených), v minulém období náměstku primátora, dnes opozičnímu zastupiteli Brna, který projekt kohoutovické sjezdovky označil za „šílený“.

Argumenty proti sjezdovce se točí zejména kolem chráněného území soustavy Natura 2000, které by dráha proťala. Jaromír Blatný však tvrdí, že ve skutečnosti o žádný podstatný problém nejde, protože populace brouka roháče, o jejíž ochranu v kohoutovické lokalitě jde, s lyžaři žádné konflikty mít nebude. V zimě, kdy se jezdí, jsou brouci zalezlí a jejich ostré zuby tak žádné nebezpečí pro lyžaře nepředstavují; naopak v létě, kdy je na stráních brouků plno, jsou zalezlí lyžaři. Zelená pro Kohoutovice se však také obává, že lampy u sjezdovky budou svítit na daňky v oboře.

Existují i ekonomické argumenty proti sjezdovce. Ty říkají, že v Brně je tak málo mrazivých dnů, že se její provoz nemůže vyplatit. Zelená pro Kohoutovice mluví o „energetické zátěži“, ačkoli zřejmě víc půjde o zátěž finanční peněženky daňového poplatníka. Pan Blatný uvádí, že Kohoutovice jsou z brněnských městských částí výjimečné svými výrazně nižšími průměrnými teplotami, nedokládá však pro srovnání rentabilitu žádné ze sjezdovek v okolí.

Od sjezdovky si Jaromír Blatný slibuje nejen lyžování, ale i krásné pohledy na Brno v zapadajícím slunci. Co mají proti západům slunce zelená uskupení se neví.

Související

Připomínky OS Zelená pro Kohoutovice k územnímu plánu
Kohoutovická sjezdovka – ne všichni jsou proti
Jana Konečná: Místo přírody území za plotem
Stránky občanského sdružení Zelená pro Kohoutovice
Ne tak docela fotosoutěž
Zelená pro Kohoutovice spustila web
V Kohoutovicích vzniká nové sdružení. Chce lyžařský svah a trhy

4 komentáře k příspěvku „Námitka pro kohoutovickou sjezdovku odevzdána. Bude ještě rušno”

 1. Honza z Brna říká:

  Nejsem zelený, zviditelněné zelené nemusím ani náhodou. Není to věcí ideologie, ale osobních zkušeností. Sluníčko zapadá na západě. Tak zhruba. Protlačované sjezdovky vedou, pokud se tak nějak trochu vyznám v místopise a v mapě, poněkud jiným směrem. Tak si nedokáži představit, jak bych přes sjezdovku vedoucí do Pisárek, nebo druhou variantou se mohl kochat západem slunce. Mělo by být prvořadé, aby si měla kde děcka zasáňkovat. Prostě se vyblbnout. Svého času v Brně jsem chodil sáňkovat na Kraví horu za „Techniku“. Jezdilo se od vodojemu až na ulici. Pak tam postavili barák pro vědátory, no a aby toho nebylo málo, tak je tam dnes hřiště a gympl. Děcka co tam vyrůstají mají smůlu. Mělo by jít podle mého o to, aby bylo pro děcka bezpečné sáňkování, nebo lyžování. Pro pár zimních magorů stavět něco, je nesmyslný přepych. Prosazovat něco někde kde nežiji a nemohu znát detaily, je nevhodné. Slušně řečeno. To jako když pár hejhulů ve funkcích starostů na sever od Brna založilo spolek pro vedení R43 přes Bystrc.

 2. admin říká:

  Asi se mělo do článku uvést, že Jaromír se v Kohoutovicích narodil, žil tam docela dlouho, žijí tam stále jeho rodiče a pracuje v jedné z komisí koutovického zastupitelstva.

 3. J.B. říká:

  Ze severovýchodního svahu je malebný pohled na město Brno ozářené západním sluncem odpoledne a podvečer, naopak např. z lomu Hády (východní svah) je malebný pohled na město ozářené východními paprsky ráno a dopoledne, je to tak srozumitelné?

 4. J.B. říká:

  Su mamlas Hády, jsou samozřejmě západní svah ve východní části Brna.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?