Bystrčník » Na křtiny ledních medvíďat dorazilo více než 4000 návštěvníků

Sdílet
Na křtiny ledních medvíďat dorazilo více než 4000 návštěvníků

Bystrčník 28. 4. 2013 v 23.46 Témata: , , , , , , , , ,

zoo-krtinyZoo Brno, tisková zpráva • Sobotní křtiny ledních medvíďat navštívilo v brněnské zoologické zahradě více než 4000 lidí. Jména vybrala veřejnost a pravá medvíďata při křtu zastoupili plyšáci. Kometu pokřtil ledovou tříští primátor města Brna Roman Onderka a Nanuka ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša. Celý slavnostní křest uzavřelo komentované krmení, při kterém si lední medvědi ve výběhu pochutnali na speciálních dortech.

Křest proběhl na pódiu u Beringie za účasti zástupců HC Kometa Brno a jako sudičky v programu zazpívaly herečky Alena Antalová, Hana Holišová a Ivana Vaňková. Celý den se po zahradě pohyboval velký plyšový maskot ledních medvědů, který rozdával zmrzlinu a velký zájem byl o suvenýry s medvědí tématikou. Soutěžní program probíhal u Dětské zoo a u Tropického království, kde mohly děti získat drobné ceny nebo si nechat namalovat na obličej zvířecí motiv. Speciální křtinové dorty byly připraveny z ovoce, zeleniny a ryb zalitých v rosolu s červenou řepou.

Od příštího týdne bude komentované krmení ledních medvědů zařazeno do rozpisu v pondělí, pátek, sobotu a neděli vždy v 11:00.

Monika Brindzáková, tisková mluvčí Zoo Brno

Související

Kometa a Nanuk
Lední medvíďata jsou kluk a holka, křtiny budou na konci dubna
Cora s medvíďaty poprvé venku
Cesta kolem výběhu ledních medvědů bude opět otevřena
Pojmenujte medvíďata
Video: Medvíďata mají tři měsíce, Coře se z doupěte nechce
Coře po čtyřech měsících skončila doba půstu
Video: Půltuna něžnosti
Lední medvíďata mají za sebou dva nejkritičtější měsíce

Zanechte komentář

3 + 3 = ?