Bystrčník » Mlží galeristé o platbách? Wannieck Gallery sází na medializaci

Sdílet
Mlží galeristé o platbách? Wannieck Gallery sází na medializaci

Bystrčník 22. 2. 2013 v 15.29 Témata: , , , , ,

Mlží vedení Wannieck Gallery o svých dluzích vůči Brnu? Opravdu přišla výpověď Wannieck zčistajasna po nezaplacení nájmu, aniž by došlo k jakékoli předchozí komunikaci s městskou společností Jižní centrum ohledně nezaplaceného nájmu, jak naznačuje tiskové prohlášení ředitelů galerie?

„Měli jsme zpoždění v platbách už delší dobu, řádově měsíce,“ připustila v odpovědi na přímou otázku Bystrčníku ředitelka  Wannieck Gallery Petra Lekešová. „Šlo o přibližně dva neuhrazené nájmy, tedy zhruba 300 tisíc korun.“

Ředitelka přiznala, že před samotnou výpovědí z nájmu byla galerie přinejmenším dvakrát vyzvána k zaplacení dluhu. I tak však v prohlášení označuje výpověď za „nepochopitelný krok“ a o dlužném nájemném říká, že „nebylo nikdy osobně projednáno“.

Wannieck Gallery byla z budovy rekonstruované továrny Vaňkovka vypovězena 20. února. Do 10. března má svůj provoz ukončit a všechny věci z výstavních prostor vystěhovat. Podle dnešního tiskového prohlášení vedení galerie je výpověď nepochopitelným záměrem města Brna. „Na jedné straně (Brno) deklaruje podporu kultury, a na druhou stranu neváhá potopit unikátní galerii, která město nic nestojí a naopak přispívá do rozpočtu městské společnosti,“ napsali galeristé.

Petra Lekešová stále věří, že se podaří rozhodnutí zvrátit. Sází přitom na rozsáhlou medializaci a podporu veřejnosti.

„V sobotu proběhne v Brně koncert filharmonie, na němž chceme žádat veřejnost o podporu,“ popsala Lekešová jeden z nejbližších kroků vedení galerie. Zároveň uvedla, že o záležitost se zajímají celostátní média včetně televize.

Jednání s ředitelem městské společnosti Jižní centrum, která Vaňkovku spravuje, proběhnou v úterý, uzavřela Petra Lekešová.

[me], -vl-

Ke stažení

Plné znění tiskového prohlášení vedení Wannieck Gallery (PDF)

Související

Město zlikvidovalo Wannieck Gallery, ta volá o pomoc
Stránky Wannieck Gallery
Město Brno vypovědělo nájemní smlouvu Wannieck Gallery
Wannieck gallery dostala výpověď. Brno nás potopilo, tvrdí
Brno vypovědělo z nájmu Wannieck Gallery, platila pozdě a nepravidelně
Brno vypovědělo nájem Wannieck Gallery. Dlužili 500 tisíc korun, říká primátor Onderka
Brno vypovědělo nájem největší galerii ve městě

Zanechte komentář

3 + 3 = ?