Bystrčník » Michal Eger: Tajemnice Kučerová se schovává za clonu lží

Sdílet
Michal Eger: Tajemnice Kučerová se schovává za clonu lží

Bystrčník 20. 5. 2011 v 00.20 Témata: , , , , , , , , , , , , ,

Michal Eger pracuje úřadu městské části Brno-Žabovřesky jako administrátor informačního systému. Na konci minulého roku podal trestní oznámení na tajemnici úřadu Jarmilu Kučerovou (ODS). Měla se podle něj dopustit zpronevěry, když na materiál úřadu a s použitím jeho techniky tiskla letáky pro svou volební kampaň. Pokud se zpronevěra Jarmile Kučerové prokáže, bude – kromě dalších následků – nucena ze své funkce odejít a ztratí i možnost pracovat nadále ve veřejné správě.

Policie nyní celou žádost prošetřuje, tajemnice je postavena mimo službu. Než ale z úřadu odešla, dala Michalu Egerovi výpověď. Zdůvodnila ji celou řadou prohřešků, kterých se údajně dopustil. Informatik tvrdí, že jde o šikanu a proti výpovědi se brání právní cestou. Zatím byl do vyřešení věci z ústního příkazu tajemnice Kučerové zbaven přístupu k jím spravovaným počítačům a byla mu přidělena práce na bezúčelné „inventarizaci výpočetní techniky“, spočívající v sepisování seznamu počítačů tužkou na papír.

Michal Eger, foto www.ct24.cz

Článek Bystrčníku, popisující absurdní situaci, kdy úřad utrácí veřejné peníze na plat kvalifikovaného pracovníka, jemuž je přitom bez jasných důvodů bráněno vykonávat svou práci, vyvolal zájem celostátních médií. Tajemnice Jarmila Kučerová se zprvu před tiskem skrývala a odmítala se k záležitosti vyjádřit, v polovině minulého týdne však poskytla rozhovor deníku MF Dnes. V něm obvinila informatika Egera, že do práce chodil pozdě a v zaměstnání pil.

Zeptal jsem se Michala Egera, kolik je podle něj na tvrzeních Jarmily Kučerové pravdy.

Viktor Lošťák: Michale, ty prý v práci piješ. Paní Kučerová o tobě v rozhovoru řekla, cituji, „v minulosti byl několikrát přistižen na pracovišti pod vlivem alkoholu“? Je to pravda? Byl jsi v práci opilý?

Michal Eger: Záleží na tom, v kterém století.

Jak tomu mám rozumět?

Buď ještě na konci století minulého, na podzim 2000, nebo na úsvitu tohoto milénia, v zimě 2001, přesně už si nevzpomínám ani na okolnosti, ani na konkrétní datum, jsem skutečně po jedné příliš bujaré noci přišel do práce a nebyl zrovna v „pracovním“ stavu. Dostal jsem za to výtku – přijal, uznal, napravil. Shodou jiných okolností ohledně koníčků a přístupu k životu vůbec jsem krátce na to s alkoholem skončil a od té doby jsem naprostý a úplný abstinent.

Jenže jestli je to tak, pak se to stalo před deseti lety a dávno předtím, než paní Kučerová přišla do úřadu. Přitom ona tu záležitost dává do spojitosti s loňským prosincem a navíc tvrdí, že jsi byl přistižen opilý „několikrát“.

Je to záměrné překrucování skutečnosti a snaha přesunout pozornost jinam. Šlo o jedinou událost před deseti lety, která se nikdy neopakovala a která nemá s trestním oznámením na paní Kučerovou naprosto nic společného. Tajemnice Kučerová se snaží vytvářet kouřovou clonu obviněními, která jsou lživá, manipulativní a která nemůže nijak prokázat.

Prý se ti nelíbilo, že musíš do práce chodit včas?

Přirozeně, že se mi nelíbí, když mám ve směrnici pro výkon mé funkce uvedeno, že část práce mám provádět až mimo pracovní dobu kolegů, kdežto tajemnice trvá na tom, abych dodržoval mimo jiné i pracovní dobu všech ostatních. Tedy abych tam byl v pracovní době a ještě i po ní, jestli mi rozumíš. Tuhle pasáž jsem ale nakonec po nějaké době vzdal, zařídil se podle momentálního nápadu tajemnice, chodil v osm ráno a údržbu a související věci prováděl na její výslovný pokyn uprostřed dne, zatímco padesát kolegů si hryzalo nehty a čekali, až to dokončím, aby mohli pokračovat ve své činnosti oni. Zkráceně: Tajemnice Kučerová se jednoho dne rozhodla, že má-li dvě své směrnice, jež se navzájem popírají, je třeba upřednostnit tu méně logickou. U toho teatrálně podupávala nohou a hřímala, že: „Výjimky produkují výjimky.“ Legrační epizoda.

Podle Jarmily Kučerové jsi trestní oznámení podal ze msty, protože ti odebrali osobní ohodnocení?

To už je vážnější lež. Je nad mé chápání, proč se paní Kučerová uchyluje k tak průhledným, očividným a obratem vyvratitelným nepravdám. Trestní oznámení jsem podal 7. prosince, osobní příplatek se mi pokusila – a tím porušila pracovní smlouvu – snížit 28. prosince 2010.

Paní Kučerová přeskupuje události jak se jí hodí a tím se pokouší vyfabulovat zcela novou skutečnost. Jenže není nic snazšího, než zjistit v dokumentech jaké bylo skutečné pořadí událostí, a pokud šlo o mstu, kdo komu se mstil.

Je pravda, že jsi ochromil chod úřadu tím, že jsi degradoval práva správce sítě na běžného uživatele?

Paní tajemnice má zvláštní dar vidět věci zrcadlově obráceně. To já jsem správce sítě, a když jsem zjistil, že mi kdosi zabránil v přístupu, přístup jsem si obnovil. Bylo přímo mou povinností zjistit technickou příčinu potíží a odstranit ji – což jsem taky udělal. A přitom ochránit před smazáním data, jež by mohla zajímat kriminální policii. Jestli paní Kučerová nechtěla, abych do sítě vstupoval, stačilo, aby mi dala takový příkaz. Aby mne o jí chystané „prověrce zabezpečení sítě“ alespoň zpravila. Nic podobného ale nikdy neudělala.

K žádnému „ochromování“ přitom nedošlo, uživatelé systému tehdy žádnou újmu neutrpěli.

Tajemnice se tě v rozhovoru snaží vykreslit jako černou ovci úřadu. S nikým jiným prý potíže nemá, udělila jen jedinou další výtku.

Paní Kučerová jednoduše lže prakticky v celém rozsahu svého vyjádření. Kolegové by mohli povídat. Kvůli tajemnici odešli někteří z nich ze zaměstnání a výtky rozdělovala každému, kdo se jí znelíbil. Bude-li tě téma dále zajímat, mohu ti jich mimo rozhovor sedm nebo osm vyjmenovat na počkání; všechny si, obávám se, ani nepamatuji.

Chci ale připomenout, že ačkoli bossing je vážná záležitost, jádro věci není v pracovněprávních sporech. Celou dobu jde o trestní odpovědnost Jarmily Kučerové a zpronevěru, které se dopustila.

Zaujalo mne, že paní Kučerová k obvinění říká „probíhá vyšetřování, takže se k obvinění vyjadřovat nechci“. Copak tak by se bránil někdo nevinný? Ten by řekl „je to lež, nic jsem neudělal“, netvrdil by „počkám, až co mi dokážou“. Co myslíš?

Bez komentáře. Trestní oznámení jsem podal a doložil důkazy. Teď je to věcí policie a následně soudu.

Budeš na článek paní Kučerové nějak reagovat? Osočila tě z několika – jak tvrdíš –  nepravdivých věcí.

Aktivně se bránit? Poradím se s právníkem, ale asi ani ne. Není to úroveň, na kterou bych chtěl klesnout. Kolegové a kamarádi se tomu smějí, že jsem modelový zákeřný abstinent, který chodí pít do práce, zatímco ve společnosti škudlí u kávy a kofoly. A pro veřejnost? Vždyť se mne na to právě ptáš. Takže jak říká filmová klasika: „Ať si pindá, na to jsme zvyklí.“

Jsi stále na žabovřeském úřadě, běží ti výpovědní lhůta. Jakou činností tě teď úřad zaměstnává?

Tento a příští týden opět a stále sedím v exilu v malé zasedačce, bez počítače, s úkolem „ úprava kabeláže počítačové sítě“.

Co to znamená?

Znamená to v několika kancelářích, kde po nějakém stěhování vedou dráty středem místnosti, nalepit na podlahu lištičky a schovat to do nich. Reálně je to práce na dva nenáročné dny. Navíc jde o práci údržbáře, ne správce sítě.

Kdo tě tím pověřil? Jarmila Kučerová nyní na úřadě není.

Přímý příkaz a výmysl JUDr. Jitky Jirmanové, její zástupkyně.

Děkuji za informace. Do doby, než se záležitost vyvine dál, asi žádné další otázky nemám. Přeji hodně štěstí.

Díky.

-vl-

Bossing je psychická šikana v zaměstnání, které se dopouští na svém podřízeném nadřízený pracovník. Jedná se o chování nadřízeného, které poškozuje podřízeného před jeho kolegy, znesnadňuje či znemožňuje mu jeho práci. Tato šikana zhoršuje vztahy na pracovišti a zvyšuje kult osobnosti vedoucích (Wikipedie).

*

Související

Tajemnice Žabovřesk: Správce sítě Eger chodil pozdě a v práci pil
Šikanovaný úředník o podpoře: Nestačím valit oči co se rozjelo (rozhovor, tištěné vydání MF Dnes)
Michal Eger ke Krausovi. Lidé podporují šikanovaného zaměstnance
Za nahlášení trestného činu se zaměstnanec úřadu dočkal výpovědi
Žabovřesky: Absurdní válka placená z veřejných peněz
Žabovřesky: Bručí starosta, teď zabručí tajemnice
Žabovřeskou radnici zřejmě obrala tajemnice
Žabovřeská radnice řeší údajnou zpronevěru tajemnice
Tajemná tajemnice Kučerová
Úřednice v Brně množila za peníze radnice letáky ODS
Brněnský exstarosta dostal čtyři roky za korupci. Policie obvinila i tajemnici úřadu
Nižší trest pro Kvapila a Novotného, pokuta je ale vyšší
Soud projedná odvolání ex-starosty Žabin Kvapila
Stránky obce Kobylnice

14 komentářů k příspěvku „Michal Eger: Tajemnice Kučerová se schovává za clonu lží”

 1. klobouk71 říká:

  Fandím Vám a držím palce. Držte se. Na tom úřadě dlouhodobě něco smrdí. dělají machra – a končí před soudem, ve vězení….

 2. Honza z Brna říká:

  Co se divíte. Vždyť je to politička z Kobylnic…

 3. Judita říká:

  To je tedy obvinění – tajemnice černá ovce!Jen jestli třeba jen nechtěla, aby zaměstnanci pracovali tak jak mají a holt někomu šlápla na kuří oko. Pan Eger vypadá jako nejslušnější, nejpracovitější, nejsolidnější, nejlepší … tak to se divím, že se na takovém zkorumpovaném úřadě ještě vyskytuje. Když byl tak šíleně šikanován, proč už dávno neodešel jinam – takový loajální, vzorný a pracovitý člověk má přece všude otevřené dveře……a on – nechá se utiskovat od tajemnice …

 4. Honza z Brna říká:

  Paní Judito, bla, bla, bla…

 5. Joe říká:

  Proč by měl odcházet on? Kvakin už sedí, ta jeho „asistentka“ brzy bude, a zas bude klid na práci. Již skutečnost, že ta pipka v médiích obvinila profláklého abstinenta z chlastu na pracovišti, ukazuje na její věrohodnost (a také inteligenci).

  To, zda pracoval, jak má, momentálně posuzuje soud. Zaměstnavatel se na něj evidentně pokouší ušít boudu. Což by ani nebylo tak složité, ale to by žabinská „právnička“ nesměla být takový diletant.

 6. insider říká:

  myslím, že stojí zato uvést pár zajímavých informací:

  – pro většinu čtenářů asi nebude žádnou novinkou, že paní tajemnice kučerová je milenkou (tedy teď zrovna ne, bude muset abstinovat nebo si najít náhradu) extajemníka z městské části brno-střed judr. radovana novotného. tam dříve pracovala jako jeho podřízená na odboru obchodu, dopravy a služeb, kde ruku v ruce s tajemníkem brali úplatky za povolování prodejních stánků a další vydávaná povolení. zde mají oba například prsty v setrvalé existenci tržnice pohořelec u od centrum, které už dávno měl nájemce vyklidit. ale to by pan paučiňski, kámoš nájemce pana lisky, někdějšího veksláka a nyní provozovatele bordelů, jedna ruka s novotným, který jim radí, jak tržnici dále provozovat za cenu obcházení výpovědi a obstrukcí při jednání s městskou částí.

  – další poměně veřejně známá věc je, jak se paní milenka dostala do žabin. poté, co musel nedobrovolně (navenek dobrovolně) novotný opustit vedení úřadu brna-střed, uzavřel šméčkařský partnership s žabinským kvapilem a dosadil mu na úřad svoji pipinu. napoprvé se konkurz „nepovedl“, paní kučerová neprošla přes psychotesty (bodejť), tak se muselo tohle kolečko „opakovat“. kde už teda naknec prošla.

  – podobný lumen, jako je kučerová, je i její předchůdkyně jirmusová. ta kdysi dříve vystupovala u soudu se známým žabinským kverulamtem, kterému odmítala poskytovat informace a kde se ukázala jako naprosto hloupá a neznalá základních právních předpisů, až se i soudce nahlas divil, jaká to persona může vést úřad.

  – co se týče někalého dění na žabovřeské radnici, tak tohle je teprve začátek. již brzy vyplavou na světlo boží další zajímavé kauzy, některé padnou na bedra kučerové, jiné nebohému exstarostovi kvapilovi. stay tuned – bude velmi veselo :-DDD

 7. admin říká:

  Ozvěte se mi na admin@bystrcnik.cz, prosím. Senzační informace nás vždycky zajímají :-).

 8. insider říká:

  vše se zjeví v pravý čas 😀

 9. Judita říká:

  Pane Honzo, vy jste nejspíš také zaměstnanec …. Vaše reakce tomu nasvědčuje. Nakonec všichni jste stejní! Chudáci ušlápnutí zaměstanci, jen po nich chce člověk práci, tak mají milion řečí, proč to či ono nejde, a jak jsou šikanovaní a nakonec se ukáže, že je to opět ta klasická česká závist.

  A vy pane insidere, vy jste asi byl s tajemnicí i „jejím milencem“ společně v posteli a asi na všech ostatních místech, protože jinak byste asi neměl takové informace, že? Čím doložíte svoje výroky? To je vskutku superpřehled a nebo jen tlachy vystrčené v pravý čas a na pravém místě, to aby nit nezůstala suchá? Jen si každý zameťte před svým prahem, protože ti kdo mají nejvíc keců a „důkazů“ mají také obvykle největší máslo na hlavě /dalo by se to říci i jinak, ale tohle je stravitelnější/. A nebo že by závist?
  Holt se vždycky odněkud vyhrabe nějaká kauza tak, aby se 20 dalších zakrylo. V této republice zcela běžný stav.

 10. Honza z Brna říká:

  Paní Judito, přišlo mi na mysl jedno staré, dobou prověřené moudro: „Podle sebe soudím Tebe.“

 11. Joe říká:

  Paní Jirmanová, nechcete pro Bystrčník napsat reportáž ze svého úhlu pohledu? Zejména Vaše jmenování, dále časové nesrovnalosti ve schvalování a seznámení zaměstnanců s interními směrnicemi, neautorizované zásahy do dat na počítačové síti, myslím, že hodně z toho by čtenáře zajímalo…

 12. Judita říká:

  Pane Honzo,
  raději „podle svých zkušeností soudím ……“

 13. Honza z Brna říká:

  Paní Judito, Vaše názory mi připomínají určitý typ vedoucích, kteří se dostali na své posty všelijak, jen ne na základě svých schopností a zkušeností. A tak hledají chyby všude kolem sebe. Ve státní správě to neznám, ale pokud to tam má fungovat, tak tam musí být schopný přednosta úřadu. Vedoucí, který vyžaduje plnění všech úkolů z „popisu práce“ sice není oblíbený, ale od toho tam není. A navíc to je vyčerpávající, jenže s tím se nedá nic dělat. Že to funguje, jsem měl možnost se přesvědčit i jinde, nejen na tomto našem malém dvorečku. (Navíc jsem se tam u moře zbavil alergie, která mě trápila třicet let.) Vedoucí musí být ten, kdo je schopen svými rozhodnutími a schopnostmi dokázat, že to jde. Ale to jistě všechno víte a tak končím.

 14. Judita říká:

  Pane Honzo, pokud to neznáte ve státní správě, tak nevím, jak můžou být vaše názory objektivní, navíc ještě, když celou situaci mapujete „odněkud“. Já Vám rozhodně Vaše názory neberu, ale souhlasím s Vámi, že vedoucí musí být ten …… A o tom to právě je. Víte, já jsem sama sobě vedoucím a na svůj post jsem se dostala jen svým přičiněním a že to nebylo jednoduché, nakonec ŽÚ je tu pro všechny a každý může předvést, co dokáže. A o to jsou pak všechny zkušenosti cennější a hlavně vykoupené „vlastní krví“, takže Vás mohu ujistit, že vím o čem mluvím. A hlavně to taky vidím všude kolem sebe, tu pracovní morálku – jestli se tomu tedy tak dá říkat.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?